וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: חזרה לשגרת ירידות; מוטורלה צנחה ב-23%

6.4.2001 / 23:06

בוסטון סיינטיפיק נפלה ב-12.6% בעקבות תביעת מדינול; סיקמור, שפירסמה אזהרת רווח לאחר הסגירה אתמול, צנחה ב-20%

עפרה שלו
ltpgt
המסחר בוול סטריט חזר היום לשגרת ירידות השערים, לאחר שאתמול רשם עליות חדות בעקבות הודעתה של יצרנית המחשבים דל כי תעמוד בתחזיות הרווח לרבעון הראשון. ירידות שערים נרשמו בענפי הטכנולוגיה. הנאסד"ק, שנסק אתמול בכ-9%, נסגר היום בירידה של 3.62%. הדאו ג'ונס רשם אתמול זינוק היסטורי של 4% ונסגר היום בקול ענות חלושה בירידה של 1.28%.
lt/pgt

ltpgt
מנתוני משרד העבודה האמריקאי עולה כי לראשונה מזה 7 חודשים מספר המשרות בארה"ב קטן ושיעור האבטלה עלה ל-4.3%, הרמה הגבוהה מזה שנה וחצי. 86 אלף משרות קוצצו בחודש מארס, לעומת 140 אלף בפברואר. הנתונים שפורסמו היום הפתיעו לא מעט כלכלנים, שחזו כי הכלכלה ייצרה כ-60 אלף משרות חדשות במארס. זהו קיצוץ המשרות החד ביותר בעשור האחרון.
lt/pgt

ltpgt
סיקמור (סימול SCMR), יצרנית ציוד התקשורת האופטית, שפירסמה אתמול לאחר הסגירה אזהרות רווח, צנחה ב-20%. החברה הורידה את תחזיות הרווח ב-60% מהתחזיות והודיעה על פיטורי 140 עובדים.
lt/pgt

ltpgt
היום פירסמה יצרנית ציוד התקשורת טלהבס (סימול TLAB) אזהרת רווח לרבעון הראשון - זו הפעם השנייה בתוך חודש. מנייתה צנחה ב-17%. חברת אנרון (סימול ENE) הודיעה על פיטורים של 250 בחטיבת הפס הרחב. מנייתה ירדה ב-4%.
lt/pgt

ltpgt
מניות ציוד תקשורת אחרות לא נותרו אדישות: סיסקו ירדה ב-8.8%, לוסנט 10003648-MRQ ירדה ב-12.3% וסיינה (סימול CIEN) רשמה ירידה של 11.5%.
lt/pgt

ltpgt
מוטורולה (סימול MOT) צנחה ב-23% לאחר שבית ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון הביע ספק לגבי שיפור מצבה בעתיד הקרוב. מאמר שפירסמה היום סוכנות הידיעות בלומברג, לפיו תתקשה החברה לגייס מזומנים בשל חובותיה, תרם גם הוא לצניחה במחיר המניה. מוטורלה הכחישה כי יש לה בעיות נזילות.
lt/pgt

ltpgt
נציבות המסחר האירופית החלה לחקור את הפעילות העסקית של אינטל . החקירה של הנציבות האירופית מתמקדת בתמריצים שניתנו לחברות שמשתמשות בשבבי אינטל באופן בלעדי. מניית ענקית המוליכים למחצה ירדה ב-7.8%.
lt/pgt

ltpgt
יתר מניות הענף שנסקו אתמול, רשמו היום ירידות שערים. ברודקום (סימול BRCM), שנסקה אתמול ביותר מ-20%, ירדה ב-9.3%, רמבוס (סימול RMBS) רשמה ירידה של 10% ו-AMD (סימול AMD), המתחרה של אינטל, ירדה ב-12.9%.
lt/pgt

ltpgt
בוסטון סיינטיפיק (סימול BSX) צנחה ב-12.6%. החברה הגיבה היום לראשונה לתביעת מדינול שהוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בארה"ב. מדינול תובעת פיצויים בשווי מיליארדי דולרים, בטענה שבוסטון הפרה תנאי חוזה ועיכבה את כניסתה לשוק. דובר בוסטון אמר כי "התביעה מתבססת על האשמות שווא חסרות בסיס", והדגיש כי כל מטרת התביעה היא לנפח את מחירה של מדינול מעבר למחיר האמיתי שלה.
lt/pgt

ltpgt
קמעונאית הטכנולוגיה המקוונת Egghead.com (סימול EGGS) הודיעה היום על פיטורי 29% מהעובדים. מנייתה ירדה ב-4.8%. יתר מניות האינטרנט רשמו ירידות שערים.
lt/pgt

ltpgt
לאחר המפלה המשפטית שספגו אשתקד, יכולות חברות הסיגריות האמריקאיות לסמן ניצחון משפטי ראשון. בית המשפט במיאמי פסק לטובתן בשאלת מצבה הרפואי של דיילת אוויר שתבעה אותן. מניית פיליפ מוריס, יצרנית הסיגריות הגדולה בעולם, עלתה ב-1.1%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully