וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

BioVail, לה הסכם הפצה בלעדי עם טבע: "ביהמ"ש דחה את תביעתה של באייר נגדנו בעניין הפרת פטנט"

6.4.2001 / 23:31

החברה הקנדית הודיעה היום כי נדחתה בקשתה של באייר למנוע מטבע וממנה לשווק את ה-Nifidipine, הגירסה הגנרית לתרופת ה-Adalat של באייר

גתית פנקס
ltpgt
חברת BioVail הקנדית, שותפתה של חברת התרופות הגנריות הגדולה בעולם טבע , הודיעה היום כי בית המשפט המחוזי של ג'ורג'יה, ארה"ב, דחה את תביעתה של חברת התרופות Bayer האמריקאית למנוע את השיווק של תרופת ה-Adalat CC על ידי טבע וביובייל.
lt/pgt

ltpgt
בהודעתה של ביובייל, עימה יש לטבע הסכם הפצה בלעדי לקו המוצרים הגנריים, נאמר כי בית המשפט מצא כי אין כל בסיס לתביעה נגד טבע וביובייל, וכי הדרישות שהעלתה חברת באייר הן בעלות כוונה "אנטי תחרותית".
lt/pgt

ltpgt
כבר בדצמבר 2000 קיבלה טבע אישור סופי מה-FDA (מינהל המזון והתרופות האמריקאי) לייצור ושיווק ה-Nifidipine CC בטבליות במינון של 60 מ"ג, המיועד לטיפול בלחץ דם גבוה, והתביעה שהוגשה על ידי באייר היא למינון של 30 מ"ג. הניפדיפין הינו הגירסה הגנרית ל-Adalat CC, ושיווקו התאפשר לאחר שהפטנט על המוצר המקורי פקע.
lt/pgt

ltpgt
כעולה מן ההודעה של ביובייל, בית המשפט בג'ורג'יה קבע כי שיווק ה-Adalat במינון של 30 מ"ג אינו מפר את הפטנט הרשום על שמה של באייר. לאור העובדה שהניפדיפין נכלל בהסכם בין טבע לביובייל, לפיו לטבע זכות שיווק בלעדית בארה"ב לקו המוצרים הגנריים של ביוביל, נראה כי טבע תחל כעת להפיץ את התרופה באמצעות החברה הבת שלה בארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
ביוביל היתה החברה הראשונה שהגישה בקשה לרישום הגירסה הגנרית על פי סעיף 4 לאחר שתוקף הפטנט של באייר פקע, ונראה כי זה מקור התביעה של באייר נגדה. את המסחר היום סיימה מניית טבע במחיר של 52.5 דולר, המשקף לחברה שווי של כ-6.6 מיליארד דולר.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully