וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כי"ל בוחנת הגדלת האחזקות בחברת הכימיקלים SQM מצ'ילה

9.4.2001 / 7:27

כך פירסמה סוכנות הידיעות דאו ג'ונס; SQM נחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בתחומה

הארץ
ltpgt
מאת אורה קורן
lt/pgt

ltpgt
חברת כי"ל בוחנת את הגדלת אחזקותיה בחברת הכימיקלים הצ'יליאנית SQM (סוקימיץ), הנחשבת לאחת החברות המובילות בעולם בתחומה - כך פירסמה בסוף השבוע סוכנות הידיעות דאו ג'ונס. הסוכנות לא פירטה אם בכוונתה של כי"ל לרכוש את השליטה בחברה. בכי"ל סירבו אתמול להגיב לידיעה.
lt/pgt

ltpgt
האסטרטגיה של כי"ל כוללת צמיחה באמצעות רכישת חברות בחו"ל, תוך שילוב הפקת הכימיקלים בייצור מוצרי ההמשך שלהם.
lt/pgt

ltpgt
הסוכנות הוסיפה כי כי"ל היא אחת מארבע חברות רב לאומיות המגלות עניין בחברה. השלוש הנוספות הן אף.אם.סי מארה"ב, נורסק הידרו מנורווגיה ופי.סי.אס מקנדה. פי.סי.אס מחזיקה במניות מיעוט בכי"ל, ולפני כשנתיים היתה במגעים לרכישת השליטה בחברה הישראלית.
lt/pgt

ltpgt
על פי דאו ג'ונס, נציג כי"ל בדרום אמריקה, אבי מילישטיין, אישר כי כי"ל מתעניינת בסוקימיץ. ואולם הוא הדגיש כי מניותיה צריכות להיות במחיר אטרקטיווי, כדי שכי"ל תגדיל את אחזקותיה בה (%8 כיום).
lt/pgt

ltpgt
העיתון המקומי "אל-דיארו", ציין כי מקור בפי.סי.אס אישר את העניין שמגלה החברה הקנדית בחברה הצ'יליאנית, אך הוסיף כי בשלב זה לא מתנהל מו"מ לרכישתה. עוד מסר העיתון, כי החברות הנורווגית והאמריקאית הן המועמדות הטבעיות לרכישת סוקימיץ, מכיוון שהן שותפות איתה בהפקת ליתיום וחומצה חנקתית.
lt/pgt

ltpgt
לסוקימיץ מכרות בצ'ילה, והיא מפיקה ומייצרת, בין השאר, מגנזיום, אשלגן, ליתיום וחומצה גפרתית. מכירותיה מגיעות לכ-500 מיליון דולר לשנה, והיא נחשבת למתחרה הגדולה של חיפה כימיקלים - אחד הלקוחות הגדולים של כי"ל - בשוק הדשנים העולמי.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully