וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הנשיא בוש יציג היום תקציב של 2 טריליון דולר הכולל קיצוץ מסים

9.4.2001 / 9:22

קיצוץ המסים יבוא על חשבון תקציב הבריאות והביטחון והעסקת עשרות אלפי שוטרים

רויטרס
ltpgt
lt/bgtמאת רנדל מיקלסן ltbgt
lt/pgt

ltpgt
הנשיא בוש יחשוף היום את פרטי התקציב של ארה"ב, שהיקפו 2 טריליון דולר, עבור שנת הכספים 2002. התקציב יכלול קיצוץ בתחומים כמו ביטחון ויציע קיצוץ מסים.
lt/pgt

ltpgt
נציגי הבית הלבן אמרו כי התקציב כולל תוכנית לקיצוץ מסים בהיקף של 1.6 טריליון דולר, שתתפרש על פני 10 שנים. תוכנית זו נדחתה על ידי הקונגרס ביום שישי לטובת הצעת פשרה שכוללת קיצוץ של 1.2 טריליון דולר ותמריצי מס של 85 מיליארד דולר כבר השנה.
lt/pgt

ltpgt
"התוכנית של 1.6 טריליון היא מה שהנשיא מאמין בו ויציג בפני הקונגרס בתקציב המפורט", אמר דובר התקציב של הבית הלבן, כריס אולמן, לרויטרס אתמול.
lt/pgt

ltpgt
הצעת התקציב, בסך 1.96 טריליון דולר לשנת 2002, תפורסם היום בשעה 10:00 לפי שעון החוף המזרחי (שעה 17:00 בישראל). שנת הכספים מתחילה ב-1 באוקטובר 2001.
lt/pgt

ltpgt
התקציב יגביל את הגידול בהוצאה הממשלתית ל-4%, כלומר, 26 מיליארד דולר, לעומת 8.7% בשנת הכספים 2001. קיצוץ בולט נוסף הוא בתוכניתו של הנשיא הקודם, ביל קלינטון, להעסקת 100 אלף שוטרים חדשים. כמו כן, כולל התקציב שינוי בתוכנית סל הבריאות לעניים ובלתי מבוטחים.
lt/pgt

ltpgt
הדמוקרטים אמרו כי הקיצוצים יעניקו להם תחמושת להגבלת תוכנית המס של בוש. "כשאנשים יראו את התקציב, הם יאמרו 'אלוהים אדירים, רצינו קיצוץ במסים, אבל לא ידענו מה אתם הולכים לעשות לתקציב הבריאות ולתקציב הביטחון'", אמר הסנטור הדמוקרטי של לואיזיאנה, ג'ון ברו, בראיון לרשת ABC.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully