וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האטה גם בחברות הנפט: BP אמוקו הודיעה על סגירת 5,000 תחנות דלק

9.4.2001 / 9:31

מהלך זה יביא לחסכון בעלויות של כ-1.44 מיליארד דולר; החברה מפעילה 28 אלף תחנות דלק ברחבי העולם

יהודה שויצר
ltpgt
החולשה הכלכלית מתחילה לתת אותותיה גם בחברות האנרגיה והנפט. חברת האנרגיה הגדולה, BP אמוקו, עומדת לסגור או למכור 5,000 תחנות דלק ברחבי העולם. מהלך זה, שנועד להביא לקיצוץ בעלויות, הגיע לאחר המיזוג של BP עם אמוקו וארקו, שני המיזוגים הגדולים של החברה בתקופה האחרונה.
lt/pgt

ltpgt
תוכנית הקיצוץ, עליה הודיעה החברה בסוף השבוע, אמורה להתפרש על פני שלוש שנים, ותוביל לחסכון של עד כמיליארד ליש"ט (1.44 מיליארד דולר). BP הודיעה כי סגירת תחנות הדלק תתרחש ברחבי העולם, תוך התמקדות בארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
BP אמוקו מפעילה כ-28 אלף תחנות דלק ברחבי העולם. החברה הודיעה כי תסגור כ-50 תחנות מתוך 1,500 התחנות שהיא מפעילה בבריטניה. החברה לא ציינה כמה תחנות ייסגרו מתוך 18 אלף התחנות שהיא מפעילה בארה"ב.
lt/pgt

ltpgt
בראיון ל"סאנדיי טיימס", אמר מנכ"ל BP אמוקו, סיר ג'ון בראון, כי חלק מהתחנות ייסגרו וחלקן יימכר כנדל"ן. בראון הדגיש כי אין הוא רואה בסגירת 5,000 תחנות דלק צעד משמעותי: "זו רק התאמה של רשימת הנכסים למציאות הנוכחית", אמר.
lt/pgt

ltpgt
חברת האנרגיה מסרה כי 23 אלף התחנות שימשיכו לפעול יהיו המתקדמות ביותר מבחינה טכנולוגית בעולם. במשאבות הדלק ניתן יהי לקבל מידע על דרכים, טיולים, מזג אוויר ועוד דרך חיבורן לאינטרנט. כן הודיעה החברה על שיפור משמעותי שהיא מתכוונת לערוך בחנויות הממוקמות בתחנות.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully