וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

י.ו.א.ל: אירונאוטיקס, החברה הנכדה, תשתף פעולה עם התע"א בפיתוח, ייצור ומכירת מזל"ט טקטי

9.4.2001 / 10:09

אירונאוטיקס עוסקת במחקר, פיתוח וייצור מערכת אוויוניקה מבוקרת מחשב; לתע"א הוענקה אופציה לרכישת עד 25% ממניות אירונאוטיקס בתמורה ל-3.8 מיליון דולר

אלי דניאל
ltpgt
חברת י.ו.א.ל - ירושלים אויל אקספלוריישין 583013-MRQ מדווחת כי החברה הנכדה, אירונאוטיקס יו.אי.וי סיסטמס, המוחזקת ע"י י.ו.א.ל בשיעור של 31% באמצעות החברה הבת יואל טכנולוגיות, חתמה עם התעשייה האווירית על הסכם עקרונות לשיתוף פעולה אסטרטגי.
lt/pgt

ltpgt
השתיים ישתפו פעולה בפיתוח, ייצור ומכירה של מזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס) טקטי, לתקופה של שבע שנים. יש לציין כי הסכם העקרונות יבוטל באם לא יחתמו הצדדים בתוך כחצי שנה על הסכם מפורט.
lt/pgt

ltpgt
כמו כן, הוסכם כי תוענק לתע"א אופציה לרכישת עד 25% ממניות אירונאוטיקס, כאשר תוקף האופציה יהיה למשך שלוש שנים, או עד סמוך להנפקת מניות אירונאוטיקס לציבור - לפי המוקדם יותר.
lt/pgt

ltpgt
באם תממש תע"א את האופציה, היא תשלם לאירונאוטיקס כ-3.8 מיליון דולר, כאשר התשלום יכול שיהיה במזומנים, בהזמנת עבודה או בהענקת ידע ושירותים ע"י תע"א לאירונאוטיקס.
lt/pgt

ltpgt
אירונאוטיקס הינה חברה פרטית העוסקת במחקר, פיתוח וייצור מערכת אוויוניקה מבוקרת מחשב, המבוססת על בקר זמן אמת, המאפשר שליטה ובקרה על מערכות התקשורת, ניהול המשימה והניווט של מזל"טים ומל"טים (מטוסים ללא טייס).
lt/pgt

ltpgt
במהלך המחצית השנייה של שנת 2000 החלה אירונאוטיקס בהטמעת המוצרים הללו במערכות מזל"טים ומל"טים המופעלות ע"י מספר גופים, ובכללם משרד הביטחון הישראלי והצי האמריקאי.
lt/pgt

ltpgt
ברבעון הראשון של שנת 2000 השקיעה י.ו.א.ל באירונאוטיקס כ-2.5 מיליון שקל בתמורה ל-35% ממניותיה. במהלך השנה האחרונה דוללו החזקות החברה באירונאוטיקס והן מסתכמות כיום, כאמור לעיל, בכ-31% ממניות אירונאוטיקס.
lt/pgt

ltpgt
חברת י.ו.א.ל עוסקת במיישרין ובאמצעות חברות מוחזקות בהשקעות בתחומי הנדל"ן, חיפושי נפט וגז ואחרים. מניית החברה נסחרת בתל אביב לפי שווי של כ-78.4 מיליון שקל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully