וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: עליות קלות בהובלת מניות האנרגיה והסלולר

9.4.2001 / 11:49

ירידות שערים במניות ציוד הטלקום על רקע חשש מאזהרת רווח צפויה של מרקוני; E.ON עולה ב-5.5% לאחר שהציעה 14 מיליארד דולר לרכישת פאוורגן

יהודה שויצר
ltpgt
העסקה הגדולה המתבשלת בין חברות האנרגיה E.ON ופאוורגן עוררה לחיים בבוקר המסחר את מניות האנרגיה והתשתיות באירופה. המדדים, שנפתחו בירידות קלות, עברו לעליות שערים עם פרסום ההודעה. ה-FTSE בלונדון עולה בשיעור קל של 0.1%, הדקס בפרנקפורט רושם עלייה של 0.5% ובפאריס עולה ה-CAC 40 ב-0.2%.
lt/pgt

ltpgt
הסנטימנט השלילי שמאפיין את מדדי הטכנולוגיות בתקופה האחרונה נמשך גם היום. הנויר מרקט מאבד 1.6% וה-techMARK הבריטי יורד ב-2% בקירוב.
lt/pgt

ltpgt
E.ON, חברת האנרגיה הגדולה בגרמניה, עולה ב-5.5% לאחר שהודיעה כי הציעה 14 מיליארד דולר לרכישת המתחרה הבריטית, פאוורגן, במזומן ודרך כיסוי חובות. ע"י הרכישה מתכוונת החברה הגרמנית לחזק את אחיזתה מחוץ לגרמניה ולהוביל לצמיחה משמעותית ברווחים. עם השלמת הרכישה תהפוך E.ON לחברת האנרגיה השנייה בגודלה באירופה. פאוורגן רושמת עלייה של 1.3%.
lt/pgt

ltpgt
רבעון מוצלח במיוחד לחברת הסלולר האירופית אורנג'. החברה דיווחה כי נוספו לשורותיה 2.6 מיליון מנויים חדשים ברבעון הראשון בלבד ומספר מנוייה האמיר ל-33.1 מיליון. אורנג', חטיבת הסלולר של פראנס טלקום, המחזיקה באחוז הצמיחה הגבוה ביותר מבין חברות הסלולר הבריטיות בשש שנים האחרונות, כבשה את הבכורה גם ברבעון הנוכחי עם הנתון שפירסמה היום. מניית החברה מגיבה באיפוק לידיעה ועולה בשיעור קל של 0.1%.
lt/pgt

ltpgt
המתחרה וודאפון, חברת הסלולר הגדולה בעולם, עולה ב-0.9%, וסונרה מפינלנד רושמת עלייה של 2.5%.
lt/pgt

ltpgt
יצרנית ציוד הטלקום מרקוני תקצץ 3,000 משרות. כמו כן עתידה החברה לפרסם אזהרת רווח עקב חולשת מכירות שפגעה בהכנסותיה. מניית מרקוני, שנחתכה ב-50% בחודש האחרון עקב חששות משקיעיה מאזהרת רווח שתצטרף לגל האזהרות שהגיע מארה"ב, יורדת ב-6.5% ומובילה את הירידות בענף ציוד הטלקום.
lt/pgt

ltpgt
אלקטל, המתחרה מצרפת, יורדת ב-4%, אריקסון ונוקיה פתחו את המסחר בירידה של 1%.
lt/pgt

ltpgt
מניות השבבים רושמות ירידות שערים על רקע הירידות החדות שרשם המגזר ביום שישי בוול סטריט. את הירידות מובילה ארם הולדינג, שמשילה 9% מערכה. STM רושמת ירידה של 3% ואינפניון יורדת ב-1.5% בפרנקפורט.
lt/pgt

ltpgt
החולשה הכלכלית מתחילה לתת אותותיה גם בחברות האנרגיה והנפט. חברת האנרגיה הגדולה BP אמוקו עומדת לסגור או למכור 5,000 תחנות דלק ברחבי העולם. מהלך זה, שנועד להביא לקיצוץ בעלויות, הגיע לאחר המיזוג עם ארקו - המיזוג הגדול השני של החברה בתקופה האחרונה. תוכנית הקיצוץ, עליה הודיעה החברה בסוף השבוע, אמורה להתפרש על פני שלוש שנים, ותוביל לחיסכון של עד כמיליארד ליש"ט (1.44 מיליארד דולר). החיסכון העצום בהוצאות שמביאה הרפורמה החדשה שולחת את מניית החברה לעלייה של 1.6.
lt/pgt

ltpgt
Shell, המתחרה ההולנדית, עולה ב-2.1% וטוטאל פינה רושמת עלייה של 0.7%.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully