וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הראל שוקי הון: אלמלא המצב הקשה בשוק היינו מעריכים את שוויה של צורן ב-900 מ' ד' ולא רק ב-700 מ' ד'

9.4.2001 / 12:00

שווי השוק של החברה כ-270 מיליון דולר; מחיר היעד שמציבים האנליסטים: 40-38 דולר למניה; צופים צמיחה של 40% לשנה ב-2001 ו-2002

גתית פנקס
ltpgt
האנליסט מיכה מלכה מהמחלקה הכלכלית של הראל שוקי הון אומר כי הוא מעריך את שוויה הכלכלי של חברת צורן ב-900-850 מיליון דולר, אולם בהתייחסות למה שמוגדר על ידו כ"מצב הקשה בו נמצא שוק המניות האמריקאי והעולמי", הוא קובע למניית צורן מחיר יעד של 40-38 דולר, המשקף לחברה שווי של 700-650 מיליון דולר. מחיר היעד גבוה ב-150% ממחיר המניה היום.
lt/pgt

ltpgt
המחלקה הכלכלית של הראל שוקי הון פירסמה בימים האחרונים דו"ח חדש על צורן, לאחר פרסום תוצאותיה הכספיות לרבעון הרביעי ולשנת 2000 כולה. צורן מפתחת ומשווקת מעגלים משולבים (Integrated Circuits) ותוכנות המשמשות יצרני ציוד אורגינלי, ועבור יצרני OEM, בתחום אודיו דיגיטלי ומוצרי וידיאו לשווקים מסחריים ולצרכנים סופיים. המעגלים המשולבים הללו משמשים למוצרים דוגמת דיסק דיגיטלי, DVD ומצלמות דיגיטליות. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 270 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
מלכה אומר כי בין הגורמים שהשפיעו על תוצאות החברה ברבעון הרביעי, לקראתן אף פירסמה אזהרת רווח, היתה התחרות הגדולה בה נתקלה החברה בשוק הסיני. בהראל אומרים כי למרות שבמהלך השנה המשיכו מתחרותיה של צורן לפתח מוצרים חדשים עם יכולות טכנולוגיות משופרות, לא נפגע מעמדה של החברה כמובילה, בעיקר בשוק ה-DVD, שמהווה 56% מהכנסותיה.
ltbrgt
lt/bgt הראל: למרות ההאטה, צורן צומחת בשיעורים נאיםltbgt
בהראל נותרים מעודדים מכך שלמרות ההאטה שהחלה ברבעון השלישי של 2000 במספר מגזרים במשק העולמי, כולל שוק השבבים, גם ב-2000 הצליחה צורן להראות שיעורי צמיחה שמוגדרים על ידו כ"נאים", של כ-30% בהכנסות, וזאת כהמשך למגמת השיפור והצמיחה של החברה שהחלה לדברי מלכה כבר ברבעון האחרון של שנת 1998.
lt/pgt

ltpgt
"להערכתנו, גם בשנים הקרובות נמשיך לחזות בשיעורי צמיחה גבוהים בהכנסות החברה, כאשר כבר בשנים 2001 ו-2002 נחזה בצמיחה של יותר מ-40% לשנה", אומר מלכה ומעריך כי ההכנסות יסתכמו ב-112 מיליון דולר השנה וב-159 מיליון דולר בשנה הבאה.
lt/pgt

ltpgt
מלכה מתייחס גם לביצועי החברה בשוק ההון, ואומר כי המניה נוטה לתנודתיות רבה המאפיינת את מגזר זה, "ובדומה לשאר החברות הנסחרות בנאסד"ק, גם היא חוותה ירידה חדה של כ-75% במהלך השנה האחרונה", הוא אומר.
lt/pgt

ltpgt
עם זאת, לדבריו, בשונה מחברות אחרות שספגו ירידות חדות כתוצאה מהפסדים וירידה בהכנסות לצד ריקון קופות המזומנים שברשותן, בקופת המזומנים של החברה ישנם יותר מ-187 מיליון דולר - כלומר 11 דולר למניה, כך שהטכנולוגיה של החברה ופעילותה מתומחרים בכ-4 דולרים. האנליסטים מותירים למניה את את המלצת ה"קנייה".
lth5gt lthrgt
לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד
lt/pgt

ltpgt
lthrgt
lth5/gt
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully