וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סופטבנק וליהמן ברדרס מחסלים מיזם ברוקר מקוון - חודשיים לאחר השקתו

9.4.2001 / 11:58

נשיא סופטבנק פייננס: "נמשיך להשקיע באגרסיוויות במיזמי אינטרנט פיננסיים ביפאן"

דפנה מאור
ltpgt
חממת האינטרנט סופטבנק וליהמן ברדרס הודיעו היום על סגירתו של מיזם למסחר מקוון באג"ח, חודשיים בלבד לאחר השקעתו. המיזם, E-Bond Securities, הוקם בהשקעה של 6 מיליון דולר על ידי זרע הפיננסים של סופטבנק, ונסגר בשל חוסר עניין.
lt/pgt

ltpgt
הברוקרים הגדולים ביפאן בתחום האג"ח לא הביעו עניין בהשתתפות במיזם וקיצצו את כנפיו. השקתו נראתה כסימני התעוררות מחודשת בתחום ההשקעות באינטרנט. ביטולו מסמל ביתר שאת את חולשתו של שוק הברוקראז' המקוון. עבור סופטבנק זוהי מפלה קשה, שכן בשנה שעברה רכשה בנק פושט רגל, במטרה לפתח אימפריית בנקאות מקוונת ביפאן שתתחרה בבנקים הותיקים.
lt/pgt

ltpgt
לפי דיווח של העיתון ניהון קייזאי שימבון, רשמו ליהמן וסופטבנק הפסד של כ-8 מיליון דולר כתוצאה מהפסד הון וכ-2.6 מיליון דולר מסיוע פיננסי.
lt/pgt

ltpgt
למרות הכשלון, אמר נשיא סופטבנק פייננס, יושיטקה קיטאו, כי הוא ממשיך להשקיע באגרסיוויות במיזמי אינטרנט ביפאן, וכי השוק היפאני מפגר בשלוש שנים אחר השוק האמריקאי מבחינת בשלות האינטרנט שלו.
lt/pgt

ltpgt
E-Bond הושק ב-31 בינואר לאחר חודשים של עיכוב. המיזם פרץ דרך בכך שהפך למערכת המסחר הייחודית הראשונה ביפאן, המשמשת בתי השקעות פרטיים. לפי התכנון, היה אמור המיזם להשיק זירת מסחר מקוונת למשקיעים מוסדיים בתחום האג"ח.
lt/pgt

ltpgt
כשלונו נבע מאי נכונותם של הברוקרים הגדולים ביפאן - נומורה, דאיווה וניקו סלומון סמית בארני - להשתתף בזירת המסחר. רק 10 פירמות - בהן חברות ביטוח, בנקים וברוקרים מדרג שני - הצטרפו לזירה, לעומת יעד של 40 שנקבע לו.
lt/pgt

ltpgt
מניית סופטבנק, חברה ששמה לה לדגל את ההשקעה בחברות אינטרנט, נפלה קשות בצמוד להשקעותיה ומאחת המניות המצליחות ביותר בשוק היפאני הפכה לאחת הגרועות בהן. בחודשים האחרונים הכריזה החברה על מספר השקעות חדשות, בניסיון לאושש את פניה לאחר הנפילה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully