וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הושלמה עסקת המיזוג בין דור ברגר לו.ש.פ קפיטל בעסקת מניות

גולן פרידנפלד

4.9.2001 / 13:09

כל אחת מהחברות תחזיק ב-50% מהחברה הממוזגת; על פי ההערכות היקף הנכסים שתנהל החברה הממוזגת יסתכם ב-2 מיליארד שקל


ltpgt
חברת הברוקרים דור ברגר הודיעה היום על השלמת המיזוג עם בית ההשקעות ו.ש.פ. קפיטל , שבשליטת שמעון וינטרוב ורונן פלד והעוסקת בהשקעות בנדל"ן ובהיי-טק.
lt/pgt

ltpgt
המיזוג אמור להתבצע ביחס שווה, כך שדור ברגר תחזיק ב-50% ממניות החברה הממוזגת, וקפיטל ב-50% הנותרים.
lt/pgt

ltpgt
לאחר המיזוג תאוחד פעילות ניהול תיקי ההשקעות בניירות ערך וניהול קרנות הנאמנות של לקוחות שני הצדדים תחת ברגר-קפיטל, שתחזיק במעופים, קפיטל ניהול וקפיטל קרנות.
lt/pgt

ltpgt
פעילות ניהול קופות הגמל של הצדדים תאוחד ותנוהל באמצעות קפיטל-גמל, שתוחזק ב-50% על ידי דור ברגר, 25% על ידי קפיטל ו-25% הנותרים יוחזקו בידי הכשרת היישוב החזקות ביטוח.
lt/pgt

ltpgt
על פי ההערכות, היקף הנכסים של החברה הממוזגת צפוי להסתכם בכ-2 מיליארד שקל. רק לשם השוואה, לבית ההשקעות בלוך רוטשטיין 539015-MRQ , הנסחרת בבורסה לפי שווי של כ-45 מיליון שקל, תיק נכסים בהיקף של כ-600 מיליון שקל. דור ברגר נסחרת כיום לפי שווי שוק של כ-30 מיליון שקל.
lt/pgt

ltpgt
מטרת המיזוג היא לאחד פעילויות מקבילות של שתי החברות בתחומים של ייעוץ וניהול תיקי השקעות בניירות ערך עבור לקוחות, ניהול קרנות נאמנות וניהול קופות גמל ובכך לחסוך בהוצאות מחד גיסא, ולהינות ממחזור הכנסות גבוה יותר מאידך גיסא.
lt/pgt

ltpgt
כיום מנהלת דור ברגר תיקי לקוחות בהיקף של כ-800 מיליון שקל - גידול של כ-10% לעומת השנה הקודמת. לדברי עמית ברגר, בעל השליטה בחברה, רשמה דור ברגר בשנת 2000 גידול בפעילות השוטפת, כשהנוסטרו, כמו בכל חברה מתחום זה, הסיט את התוצאות למטה בתקופות הפחות טובות ולמעלה בתקופות הטובות יותר.
lt/pgt

ltpgt
את שנת 2000 סיימה דור ברגר עם הכנסות בסך של 36.7 מיליון שקל - גידול של כ-50% לעומת השנה הקודמת. לגידול בתוצאות אחראית בין היתר חברת ליטו אופסט זיו, העוסקת בייצור ושיווק אריזות קרטון יוקרתיות, שמכירותיה בשנת 2000 צמחו בכ-18% והסתכמו בכ-18.8 מיליון שקל. את הרבעון הרביעי סיימה החברה עם הכנסות של 6.1 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 10.7 מיליון שקל ברבעון המקביל.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully