וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יוניברסל מוזיק תרכוש את חברת המוסיקה המקוונת Emusic ב-25 מיליון דולר

יהודה שויצר

9.4.2001 / 15:00

מניית Emusic נסקה ב-270% בשבוע שעבר עם הפצת השמועה אודות הרכישה; הצעת הרכש היא בפרמיה של 32% משער הסגירה של המניה


ltpgt
פרק נוסף בסיפור המלחמה/אהבה בין חברות התקליטים לחברות המוסיקה המקוונת נחתם היום, עת הודיעה חברת התקליטים יוניברסל מיוזיק כי תרכוש את ספקית המוסיקה המקוונת EMusic (סימול EMUS) ב-25 מיליון דולר.
lt/pgt

ltpgt
שתי החברות הודיעו היום במשותף על השלמת העסקה, במסגרתה תעביר יוניברסל 57 סנט עבור כל מניית Emusic בפרמיה של 32% ביחס לשער הסגירה של המניה ביום שישי, וגבוה ב-270% משערה בתחילת שבוע שעבר, עת נפוצו שמועות אודות רכישה אפשרית.
lt/pgt

ltpgt
מועצת המנהלים של Emusic אישרה את הצעת הרכש פה אחד. "אנו מאמינים כי עסקה זו היא לטובת מחזיקי המניות שלנו", אמר ג'ין הופמן, נשיא Emusic. הופמן הדגיש כי השילוב של השירותים המקוונים של החברה עם אוצר זכויות היוצרים של יוניברסל הוא בעל פוטנציאל כלכלי אדיר.
lt/pgt

ltpgt
Emusic מספקת שירותי מוסיקה מקוונת דרך אתרי Emusic.com ,DownBeat.com ו-RollingStone.com. מנויי החברה יכולים להוריד למחשב שלהם מוסיקה מגוונת דרך תשלום חודשי קבוע. על שירותי החברה חתומים 700 הוצאות תקליטים שונות והיא מספקת יותר מ-165 אלף קבצי מוסיקה שונים.
lt/pgt

ltpgt
יוניברסל מיוזיק היא קבוצת המוסיקה הגדולה בעולם. חברות תקליטים רבות חתומות על הסכמי הפצה עם החברה בהן: גפן, MCA, מרקורי, דויטשה גרמופון, פיליפס ועוד רבות. החברה עלתה לכותרות לאחר שזכתה במשפט שניהלה להגנת זכויות יוצרים ברשת נגד נאפסטר ו-MP3.com.
lt/pgt

ltpgt
בעוד הפשרה עם נאפסטר עדיין נידונה, שופט פדרלי הורה, לפני מספר חודשים, לחברת המוסיקה המקוונת MP3.com לשלם 53.4 מיליון דולר ליוניברסל מיוזיק. בספטמבר פסק השופט כי MP3 הפרה ביודעין את חוק זכויות היוצרים בכך שאיפשרה למשתמשים להוריד קבצי מוסיקה מדיסקים של יוניברסל. הוא הורה לה לשלם 25 אלף דולר לדיסק. לפי חישוב זה, היה סך הפיצויים מגיע ל-250 מיליון דולר, אך השופט המתיק מעט את הקנס שהוטל על החברה.
lt/pgt

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully