וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני: לא בטוח שהנהלת מג'יק תצליח להוציא אל הפועל את יעדיה; מותירים המלצת "נייטרלי"

גתית פנקס

9.4.2001 / 18:29

האנליסטים מורידים את מחיר היעד מ-5 ד' ל-3 ד'; החברה מצפה ל-EBITDA של 8 מ' ד' ב-2001, אולם האנליסטים מסתפקים בהערכה של 500 אלף ד'

הרבעון הראשון של 2001 הוא השלישי ברציפות בו חברת מג'יק מפספסת את ההערכות של בתי ההשקעות. המספרים שסיפקה מג'יק גרועים גם מאלה של בית ההשקעות סלומון סמית ברני, והאנליסטים מנמיכים בתגובה את מחיר היעד למניה מ-5 דולרים ל-3 דולרים בלבד - עדיין 50% מעל למחיר המניה ביום כתיבת ההמלצה.מג'יק הודיעה כי הכנסותיה ברבעון הראשון של השנה יסתכמו ב-20 מיליון דולר, בעוד שבסלומון סמית ברני קיוו להכנסות של 23 מיליון דולר. ה-EBITDA (רווח לפני מס, ריבית ופחת של החברה) צפוי להיות שלילי, ולהסתכם ב-2.5 מיליון דולר, וזאת בעוד שהאנליסטים ויקטור הלפרט וקולבי וויהלר קיוו להפסד EBITDA של 1.4 מיליון דולר בלבד.האנליסטים מציינים כי לאור התנאים בסביבת ה-IT הנוכחית, יהיה זה "מאתגר" במיוחד עבור מג'יק להצליח ולהשיג את המספרים אליהם היא מקווה להגיע בשנת 2001. מכל מקום, בבית ההשקעות לא לוקחים סיכונים, והם עידכנו מספרים אלה כלפי מטה. כעת, הם מעריכים כי החברה תמכור ב-90 מיליון דולר בשנת 2001 ולא ב-93 מיליון דולר כפי שהעריכו לפני פרסום אזהרת הרווח לרבעון הראשון של 2001.

סלומון סמית ברני: נחכה ונראה
ה-EBITDA אליה מצפים בבית ההשקעות לשנה הנוכחית היא חיובית, והיא צפויה להסתכם ב-500 אלף דולר בלבד, בעוד שהנהלת החברה מקווה להציג רווח לפני מס, ריבית ופחת של 8 מיליון דולר. הנהלת החברה אף מקווה להגיע לרווחיות תפעולית כבר ברבעון השני של 2001: "אנחנו לא מאמינים שהחברה תגיע לרווחיות תפעולית לפני הרבעון השלישי של 2001", אומרים בסלומון סמית ברני."מעניין אותנו מאוד מה ההנהלה תאמר בשיחת הוועידה בשבוע השני של מאי, בעת פרסום התוצאות הרבעוניות והדיון על המודל העסקי של מג'יק", אומרים האנליסטים. "ואולם אנחנו נעקוב אחר התקדמות הרבעון השני של החברה, לקראת החצי השני של מאי", הם אומרים ומביעים חוסר ביטחון מסוים כי החברה אומנם תצליח להוציא את כוונותיה מן הכוח אל הפועל."נחכה ונראה", מסכמים האנליסטים, "וניקח בחשבון את העובדה שהחברה איכזבה את המשקיעים כבר שלושה רבעונים ברציפות. אנחנו רוצים לראות שההנהלה החדשה תצליח להשיב את החברה לרווחיות ותעצור את שריפת המזומנים בתזרים". שווי השוק של מג'יק, הנסחרת בבורסת הנאסד"ק, הוא כ-61 מיליון דולר, והאנליסטים מותירים לה המלצת "נייטרלי".

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully