וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

Appilog השלימה גיוס של 4 מ' ד'

שירות TheMarker.com

9.4.2001 / 18:31

העסקות האחרונות בהיי-טק ובהון סיכון הישראליים
9 באפריל 2001


חברת הסטארט אפ Appilog השלימה גיוס של 4 מ' ד'

פועלים שוקי הון טכנולוגיות (ציטוט/חדשות, המלצות, הודעות) הודיעה כי היא וקרנות ההון שבניהולה השקיעו 2 מיליון דולר בחברת הסטארט אפ Appilog, לפי שווי של 10 מיליון דולר אחרי הכסף. זאת, כחלק מסבב הגיוס הראשון שהשלימה בימים אלו החברה, שבמסגרתו השקיעה גם קרן ההון סיכון הישראלית דלתא ונצ'רס סכום דומה, של 2 מיליון דולר.Appilog עוסקת בפיתוח מערכות מבוססות תוכנה לשליטה ובקרה של מערך האפליקציות הארגוניות. לטכנולוגיה שפיתחה החברה יכולות המאפשרות ניהול תשתית התקשורת של הארגון, תוך זיהוי ומיפוי אוטומטי ודינמי של אלמנטים לוגיים שלה, כגון מסדי נתונים, תהליכים ברשת והקשרים ביניהם. יכולות אלו מאפשרות חיסכון במשאבים, הן ביישום והן בניהול שוטף של מערך המידע הארגוני.

5 באפריל 2001


רדגארד הגישה בקשה למינוי מפרק זמני

רדגארד, מקבוצת רד בינת, העוסקת בפיתוח ובשיווק מוצרי אבטחת רשתות תקשורת, הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה למינוי מפרק זמני לחברה, לאחר שנכשלה בגיוס כספים למימון פעילותה ועקב חובות בהיקף של יותר מ-40 מיליון שקל.הבקשה למינוי מפרק זמני הוגשה לאחר שדירקטוריון רדגארד הגיע למסקנה שהחברה אינה יכולה לפרוע את חובותיה, מה שחייב את הקפאת פעילותה ופיטורי 129 עובדיה.

קרן ההשקעות של סימנס תגדיל היקף השקעותיה הישירות בחברות ישראליות

לדברי מנכ"ל ונשיא סימנס קפיטל, בשנה הקרובה יגדל היקף ההשקעות הישירות של הקונצרן בחברות סטארט-אפ ישראליות, ויסתכם בכמה עשרות מיליוני דולרים.סימנס היא אחת החברות הגדולות בעולם ומעסיקה 400 אלף עובדים ב-190 מדינות. קרן ההשקעות של החברה, SVC, הוקמה ב-1999 ומנהלת הון בהיקף של 200 מיליון יורו (כ-180 מיליון דולר). הקרן משקיעה ב-25 חברות בשנה באמצעות משרדים במינכן, עמק הסיליקון, בוסטון ותל אביב.עד כה השקיעה סימנס ב-60 חברות ישראליות, מהן 5 ביצעו הנפקה או מכירה, ואולם כ-90% מההשקעות בוצעו באמצעות קרנות הון סיכון.

קרן ההון סיכון סטאר גייסה 400 מ' ד'

סטאר, קרן ההון סיכון הדו-לאומית (ישראל-גרמניה), השלימה את גיוס ההון לקרן ההמשך התשיעית שלה. עם השלמת הגיוס הפכה סטאר לקרן הישראלית הראשונה שמנהלת הון כולל של מיליארד דולר. הגיוס היה גבוה מהכוונות הראשוניות של הקרן - כ-250 מיליון דולר.בין חברות הסטארט-אפ הישראליות הבולטות בהן השקיעה סטאר ניתן למנות את מיוטק ופון אור. באחרונה נקלעה אחת החברות הידועות שבהן השקיעה סטאר, ראדגארד, לקשיים ובעלי השליטה בה, האחים זיסאפל, החליטו לסגור אותה.

4 באפריל 2001


SAP מפצלת את פעילות הפורטל הארגוני שלה לחברה בת וממזגת
לתוכה את טופ-טיר הישראלית

SAP, חברת התוכנה השלישית בגודלה בעולם, מפצלת את פעילות הפורטל הארגוני שלה, mySAP Workplace, לחברה בת עצמאית ( Spin-off) , וממזגת לתוכה את הטכנולוגיה של חברת טופ-טיר הישראלית, אותה רכשה בשבוע שעבר תמורת 400 מיליון דולר במזומן.

החברה החדשה תתמקד בפיתוח ושיווק פורטל ארגוני פתוח ושלם ומוצרי מודיעין עסקי. פתרונות אלה ייצרו ערך ויתרון תחרותי עבור ארגונים, העובדים שלהם, שותפים ולקוחות, בכך שאנשים יוכלו לשתף פעולה ביעילות בכל מקום ובכל זמן.

הסטארט אפ ItemField זכה בפרויקט לבניית קטלוגים אלקטרוניים בזירת הסחר האלקטרוני של CourseLeader

ItemField חתמה עם חברת CourseLeader על הסכם שהיקפו הכספי נאמד בשלב הראשון בסכום של כ-500 אלף שקל לשנתיים הקרובות.חברת CourseLeader מפעילה זירת סחר אלקטרוני לקורסים בענף טכנולוגיית המידע. האתר מציע למעלה מ-1,700 קורסים הנערכים ע"י חברות שונות ובהן HP, אורקל, Com3 ו-SUN וכן מידע על כ-5,500 כיתות לימוד. זירת המסחר מאפשרת, בין השאר, להירשם וללמוד בצורה מקוונת לקורסים אלו.על פי ההסכם בין שתי החברות ישמש ה-ContentMaster ליצירה אוטומטית של הקטלוגים האלקטרוניים בזירה. ה-ContentMaster "ישאב" באופן שוטף מידע על הקורסים מאתרי החברות השונות ויעדכן באופן שוטף את קטלוג הקורסים, תוך קיצור של עד 75% מזמן ניהול המידע באתר והוזלה משמעותית של עלויות הניהול.

תמיר פישמן ונצ'רס II משקיעה כ-3.2 מ' ד' בחברת DiskSites תמורת כ-24% ממניותיה

תמיר פישמן הון סיכון מניה הודיעה על התקשרות בהסכם לרכישת מניות בחברת DiskSites, המפתחת פתרונות המאפשרים חיבוריות לרשתות אזוריות (Networks Wide Area) לתעשיית האחסון (Storage). רכישת המניות ב-DiskSites תיעשה באמצעות קרן ההון סיכון תמיר פישמן ונצ'רס II.על פי ההסכם הנ"ל, יוקצו לקרן ההון סיכון מניות בכורה ב-DiskSites בתמורה כוללת של כ-3.2 מיליון דולר, כאשר חלקה של החברה בהשקעה הזו לא יעלה על כ-1.1 מיליון דולר. היקף המניות שיוקצו לקרן ההון סיכון מסתכם בכ-24%, כך שחבילת המניות של החברה ב-DiskSites צפויה לעמוד על למעלה מ-8%.

3 באפריל 2001


אינטל קפיטל הצטרפה לסבב גיוס של Bluesoft הישראלית

סכום ההשקעה והשווי שלפיו בוצעה לא נמסרו. בינואר השלימה Bluesoft גיוס של 10 מיליון דולר, בין היתר מקרנות קומסור וסטאר - גם כן לפי שווי שלא נמסר. מכל מקום, הגיוס מאינטל נעשה לפי אותו שווי.Bluesoft, שהוקמה באוקטובר 1999, פיתחה טכנולוגיה המסייעת בקביעת מיקום יחסי בין מכשירים הכוללים רכיבים של טכנולוגיית Bluetooth. החברה מעסיקה היום כ-15 עובדים בישראל ועוד כ-6 עובדים בחו"ל.

היקף התקציב לשנת 2001 לקרן המחקר של התמ"ס: 1.346 מיליארד שקל

שרת התעשייה והמסחר, דליה איציק, הודיעה כי מינתה מתוקף חוק המו"פ את חברי ועדת המחקר מטעם משרד התמ"ס, כאשר יו"ר הוועדה הוא כרמל ורניה, המדען הראשי בתמ"ס.במהלך חודש אפריל אמורים לעלות לדיון בוועדת המחקר כל הבקשות של התעשייה הגדולה והתעשייה הבינונית שהיקף המענקים לגביהם יהיה למעלה ממיליארד שקל.

2 באפריל 2001


קרן ההון סיכון האמריקאית סקויה ת

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully