וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קריסטל מפרסמת אזהרת רווח לרבעון הראשון

שירות TheMarker.com

9.4.2001 / 18:47

החדשות האחרונות על המניות הישראליות בניו יורק
9 באפריל 2001


אזהרת רווח לקריסטל: הכנסות הרבעון הראשון יהיו נמוכות בכ-1.5 מ' ד' מהתחזיות

קריסטל פתרונות מערכתיים מודיעה כי הכנסותיה ברבעון הראשון של 2001 יהיו נמוכות ב-1.5 מיליון דולר מהתחזיות ויסתכמו ב-11-10.5 מיליון דולר. ההפסד לפני ריבית, מסים, פחת והפחתות ינוע בין 1.9-1.5 מיליון דולר. עיקר הירידה בהכנסות מיוחס לירידה בהכנסות החברה הבת Mainsoft, בה מחזיקה קריסטל ב-61%.האנליסטים באופנהיימר הורידו את ההמלצה למניה לפני כשבועיים מ"קנייה" ל"החזק", ואת מחיר היעד מ-10 דולרים ל-8.6 דולרים לשנה הקרובה. מחירה של קריסטל היום עומד על 4.8 דולרים, כך שמחיר היעד גבוה ב-79% מהמחיר המקורי. נראה כי באופנהיימר לא יוכלו להישאר אדישים לנוכח אזהרת הרווח ויתקנו את מחיר היעד בקרוב.

חברת הביטוח הבריטית AXA תשלב את טכנולוגיית ספיאנס במערכת המכירות שלה

ספיאנס אינטרנשיונל , ספקית פתרונות עסקיים אלקטרוניים, הודיעה כי טכנולוגיית ומתודולוגיית ה-eMerge של החברה ישולבו בפיתוח מערכת תמחור ומכירות לביטוחי רכב בחברת הביטוח הבריטית AXA.המערכת החדשה מאיצה את תהליך ביטוח הרכב, ומאפשרת מתן הצעת מחיר און-ליין. המערכת גם מבצעת רישום של הפוליסה ומנפיקה את המסמכים באופן אוטומטי. טכנולוגיית ומתודולוגיית ה-eMerge של ספיאנס מספקות את שכבת האינטגרציה הבסיסית לרכיבי המערכת.

הראל שוקי הון: אלמלא המצב הקשה בשוק היינו מעריכים את שוויה של צורן ב-900 מ' ד' ולא רק ב-700 מ' ד'

שוויה הכלכלי של צורן מוערך בהראל שוקי הון ב-900-850 מיליון דולר, אולם בהתייחסות למה שמוגדר על ידם כ"מצב הקשה בו נמצא שוק המניות האמריקאי והעולמי", קובעים למניית צורן מחיר יעד של 40-38 דולר, המשקף לחברה שווי של 700-650 מיליון דולר. מחיר היעד גבוה ב-150% ממחיר המניה היום. האנליסטים מותירים למניה המלצת ה"קנייה".צורן מפתחת ומשווקת מעגלים משולבים (Circuits Integrated) ותוכנות המשמשות יצרני ציוד אורגינלי, ועבור יצרני OEM, בתחום אודיו דיגיטלי ומוצרי וידיאו לשווקים מסחריים ולצרכנים סופיים. המעגלים המשולבים הללו משמשים למוצרים דוגמת דיסק דיגיטלי, DVD ומצלמות דיגיטליות. החברה נסחרת לפי שווי שוק של 270 מיליון דולר.

6 באפריל 2001


נדחתה תביעה שביקשה למנוע מטבע ו-BioVail לשווק תרופה גנרית בגין הפרת פטנט

BioVail הקנדית, שותפתה של טבע , הודיעה כי בית המשפט המחוזי של ג'ורג'יה, ארה"ב, דחה את תביעתה של חברת התרופות Bayer האמריקאית למנוע את השיווק של תרופת ה-Adalat CC על ידי טבע ו- BioVail.בהודעתה של ביובייל, עימה יש לטבע הסכם הפצה בלעדי לקו המוצרים הגנריים, נאמר כי בית המשפט מצא כי אין כל בסיס לתביעה נגד טבע וביובייל, וכי הדרישות שהעלתה חברת באייר הן בעלות כוונה "אנטי תחרותית".

ג'יי.פי מורגן: אולטיקום תפגוש את תחזיותינו לרבעון

הרבעון הראשון של שנת 2001 כבר נסגר, אולם באולטיקום מקבוצת קומברס , הוא אינו מסתיים במארס, אלא באפריל. בבית ההשקעות ג'יי.פי מורגן מפרסמים המלצה, שניתן בהחלט להכתיר אותה כנלהבת ובה הם אומרים כי אולטיקום צפויה להמשיך ולהציג צמיחה בהכנסות וברווחים במהלך השנים הקרובות.ההסבר של האנליסטים הוא כי אומנם החברה חשה בהאטה מסוימת מחלק מלקוחותיה, אולם זו מפוצה על ידי לקוחות אחרים, שהחוזים איתם היו גדולים מן הצפוי.שווי השוק היום של אולטיקום הוא 610 מיליון דולר, בעוד שבשיא הוא היה 2.5 מיליארד דולר. מאז תחילת השנה המניה נחתכה ב-55%. "שווייה של החברה היום נמוך", אומר צוות האנליסטים, "ואנחנו ממש דוחקים במשקיעים שמעוניינים בחברות עם צמיחה להשקיע באולטיקום, ועכשיו", הם מסכמים. המניה נסחרת היום במכפיל של 36 על בסיס הערכות האנליסטים לרווח של 44 סנט למניה בשנת 2002.

רדוויז'ן מפרסמת אזהרת רווח לרבעון השני ובתי ההשקעות מורידים תחזיות

רדוויז'ן , המתמחה בפיתוח טכנולוגיות להעברת קול, וידיאו ונתונים על גבי רשתות IP, הודיעה כי תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון יצליחו פחות או יותר לקלוע לתחזיות האנליסטים. אולם באותה נשימה גם פירסמה אזהרת רווח לרבעון השני של השנה.בבית ההשקעות פייפר ג'פרי מורידים את ההמלצה למניית החברה מ"קנייה" ל"נייטרלי", יום לאחר פרסום אזהרת הרווח, ולמרות שהחברה מקווה לרווחיות סמלית יחסית בשורת הרווח למניה ברבעון השני, להערכת פייפר ג'פרי היא צפויה לשוב להפסדים.גם בבית ההשקעות סלומון סמית ברני מורידים את התחזיות לגבי רדוויז'ן. למעשה, אומרים האנליסטים כי החברה כמעט שלא תצמח ברבעונים השלישי והרביעי, ותציג תוצאות זהות כמעט לאלה של הרבעון השני. בבית ההשקעות מורידים את מחיר היעד של המניה מ-18 דולר ל-13 דולר - 111% מעל למחיר המניה היום, ומותירים למניה המלצת "קנייה" בסיכון גבוה.

חברת ACS-Tech 80 מדווחת על השקעה של 250 אלף דולר בחברת נצר פרסיז'ן

חברת ACS אלקטרוניקס הודיעה, מיד לאחר שינוי שמה ל-ACS-Tech 80, חברה המפתחת תוכנה וחומרה למוצרי בקרת תנועה דיגיטליים, הודיעה על העברה של 250 אלף דולר במסגרת הלוואת גישור. בשנת 1998 השקיעה ACS סכום של 1.1 מיליון דולר בנצר. בעקבות ההשקעות מחזיקה ACS-tech 80 ב-18.5% מהון מניות נצר, שמפתחת גלאי תנועה מתקדמים המתבססים על פטנט של החברה.

ווקלטק סוגרת את הרבעון הראשון ומתריעה: לא הצלחנו לעמוד ביעדי ההכנסות; ההפסדים עמוקים משחשבנו

חברת טלפוניית ה-IP ווקלטק הודיעה כי מתוצאות ראשוניות לרבעון הראשון עולה כי לא הצליחה לפגוש את תחזיות וול סטריט, הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח הנקי, שאצלה עדיין אינה חיובית.החברה הודיעה כי הכנסותיה לרבעון הראשון יהיו "לכל היותר" 11.8 מיליון דולר, בעוד ההדרכה הקודמת של החברה דיברה על הכנסות דומות לאלה של הרבעון הרביעי, קרי: 12.3 מיליון דולר.

סנסאר יורדת מרשימת החברות הנסחרות בנאסד"ק: אינה מציגה פעילות עסקית מספיקה

סנסאר קיבלה הודעה מהנהל

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully