וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: חברות הטלקום הובילו לעליות שערים; בריטיש טלקום עלתה ב-4.5%

גיא צ'אק

9.4.2001 / 19:51

אופטימיות נרשמה במגזר הטלקום, לנוכח הערכות כי בנק ההשקעות של האיחוד האירופי יסייע לחברות הסלולר להקים רשתות של הדור השלישימניות הטלקום רשמו עליות שערים לקראת סגירת המסחר באירופה, לאחר שבנק ההשקעות של האיחוד האירופי הודיע כי הוא שוקל לממן את הקמתן של רשתות סלולריות באירופה. האנליסטים ציינו כי ההודעה מוסיפה ערך למניות הטלקום, והן רשמו עליות בהובלת בריטיש טלקום. ה-FTSE עלה ב-1.1%, מדד ה-CAC 40 עלה ב-0.9% והדקס עולה ב-1.6%.בריטיש טלקום בלטה בעליות של 4.5% ו-וודאפון עלתה ב-1.1% בעקבות הודעתו של בנק ההשקעות של האיחוד האירופי. בשנה שעברה לווה הבנק 2.1 מיליארד דולר לחברות הטלקום. פראנס טלקום הוסיפה 2.9%, טליה השוודית עלתה ב-5% וסונרה הפינית עלתה ב-5.7%.חברת הסלולר אורנג' דיווחה כי נוספו לשורותיה 2.6 מיליון מנויים חדשים ברבעון הראשון בלבד, ומספר מנוייה האמיר ל-33.1 מיליון. אורנג', חטיבת הסלולר של פראנס טלקום, המחזיקה באחוז הצמיחה הגבוה ביותר מבין חברות הסלולר הבריטיות בשש שנים האחרונות, כבשה את הבכורה גם ברבעון הנוכחי עם הנתון שפירסמה היום. מניית החברה הגיבה לידיעה בעלייה של 2.4%.

מניית E.ON הגרמנית זינקה ב-8% בעקבות עסקה עם פאוורגן; מגזר האינטרנט התרומם בעקבות אמזון

בקרב יצרניות ציוד התקשורת, לעומת זאת, בלטה מגמה שלילית לנוכח תחזיות קודרות למגזר השבבים שפירסם בנק ההשקעות ליהמן ברדרס לשנת 2001. אינפיניון ירדה ב-2.2%, מרקוני איבדה 4.6% לאחר שהודיעה על קיצוץ של 3,000 משרות, ARM ירדה ב-0.4% ו-STM ירדה ב-3.9%. בתחום התוכנה נרשמו גם כן ירידות: SAP ירדה ב-0.2% ופסיון ירדה ב-3.7%.מגזר האינטרנט התרומם לקראת הסגירה בעקבות חדשות טובות מכיוון אמזון בוול סטריט. טי-אונליין עלתה ב-3.8%, יאהו אירופה הוסיפה 1.8% וטרה לייקוס עלתה ב-5%.

עסקת היום באירופה באה מתחום האנרגיה. E.ON, חברת האנרגיה הגדולה בגרמניה, זינקה ב-8% לאחר שהודיעה כי הציעה 14 מיליארד דולר לרכישת המתחרה הבריטית, פאוורגן, במזומן ודרך כיסוי חובות. ע"י הרכישה מתכוונת החברה הגרמנית לחזק את אחיזתה מחוץ לגרמניה ולהוביל לצמיחה משמעותית ברווחים. עם השלמת הרכישה תהפוך E.ON לחברת האנרגיה השנייה בגודלה באירופה. פאוורגן רשמה עלייה של 1.9%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully