וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סלומון סמית ברני מתחיל לכסות את מניית ESC: "החברה היא השחקנית מספר 1 בשוק הטיפולים הרפואיים והאסתטיים בלייזר"

גיא ימין

9.4.2001 / 19:30

מעניקים למניה המלצת "קנייה" ספקולטיווית, ומגדירים את רכישת חטיבת המוצרים הרפואיים של קוהירנט כאינטגרציה חלקה; מחיר היעד 44 דולר - גבוה בכ-75% ממחיר המניה כיוםיש למה לצפות מכיוונה של אי.אס.סי - זו השורה התחתונה של דו"ח שמפרסם היום בית ההשקעות סלומון סמית ברני, שהחל לכסות את המניה. האנליסטים פיל נלבון, סם צ'נג וג'ני הסוי מעניקים למניית החברה המלצת "קנייה" ספקולטיווית, וקובעים לה מחיר יעד של 44 דולר.מחיר זה גבוה בכ-75% ממחיר המניה הנוכחי, על בסיס מכפיל של 25 על הרווח למניה ב-2002. זו הערכה שלכאורה נראית אופטימית בימים אלה של ירידות שערים, אך אם להתבסס על מסעה של מניית ESC מעלה בחודשים האחרונים, לא ניתן לומר כי היא מופרכת: מאז תחילת השנה זינקה מניית החברה בכ-107%.

ESC תשמור על תזרים מזומנים חיובי

האנליסטים מעריכים כי המיזוג שנוצר בעקבות רכישתה של חטיבת המוצרים הרפואיים של קוהירנט ע"י ESC, יאפשר לחברה להציג בסיס מוצרים רחב יותר, ויהווה פלטפורמה לצמיחה מתמשכת בחברה, במיוחד בטיפול בבעיות עיניים, בהן מתמקדת קוהירנט. עסקה זו, ששוויה מוערך בכ-230 מיליון דולר, צפויה להיסגר סופית בסוף החודש, ושם החברה הממוזגת יהיה Lumenis. בסלומון סבורים כי ESC תצליח לשלם את חובותיה בשל עסקת קוהרינט מיתרת המזומנים התפעולית שלה בשנה הקרובה, ולשמור במקביל על תזרים מזומנים חיובי.בבית ההשקעות מגדירים את ESC כ"שחקנית מספר אחת באפליקציות לייזר ו-IPL למטרות אסתטיות וכירורגיות". בשוק מוצרי האסתטיקה שולטת ESC בתחומי הסרת השיער והטיפול בבעיות פיגמנטציה, והיא חודרת לתחומים נוספים כמו טיפול בפצעי אקנה. האנליסטים מציינים גם תחומי פעילות נוספים של החברה, כמו מוצר ה-OtoLAM לטיפול בזיהומי אוזניים, מוצר ה-Variclose לטיפול בדליות, מוצר ה-GyneLase לטיפול בדימומי יתר נשיים, ומוצר ה-OpusDent לטיפולי שיניים.טכנולוגיית הטיפולים בלייזר וב-IPL - intense Pulse Light מצויה בחזית החידושים הרפואיים, והעלייה בגיל הממוצע פועלת אף היא לטובת ESC - כך סבורים האנליסטים. אלה מעריכים כי היקף השוק לטיפולים רפואיים בלייזר וב-IPL מסתכם בכ-2 מיליארד דולר, והוא צפוי לעלות בכ-10% בכל שנה.

צמיחה של כ-10% במכירות ESC ב-2001

בסיס מוצרים זה יניב לחברה החדשה, לומניס, צמיחה מצטברת שנתית של 15.5% עד 2004. יתרה מכך, האנליסטים מעריכים כי צמיחה זו תשתקף היטב בשורת הרווח. החברה צפויה לרשום צמיחה מצטברת ברווחים של 56.5% לשנה באותה תקופה.במספרים מעריכים האנליסטים כי לומניס תרשום מכירות של כ-378 מיליון דולר ורווח של 93 סנט למניה ב-2001. זאת לעומת הכנסות של כ-160 מיליון דולר, ורווח של 61 סנט למניה ב-2000.מתוך מכירות אלו ב-2001, צפויה ESC עצמה להניב כ-178 מיליון דולר, כך שהיא תחווה צמיחה של כ-10% לעומת שנת 2000. מכירותיה של קוהירנט יסתכמו אם כך בכ-200 מיליון דולר, כפי שהציגה ב-2000, וזאת בשל קיצוץ וסגירה של חלק מקווי הייצור.

התהפוכות שעברה החברה

החברה החדשה אינה חסינה מפני תחרות, מתריעים האנליסטים. קיימים שחקנים אחרים בשוק הטיפולים האסתטיים, ואילו בשוק הטיפולים הרפואיים, כמו טיפולי השיניים, צריכה ESC להתמודד גם עם שיטות טיפול "קונוונציונליות", וזאת פרט לתחרות בתחום הלייזר והאור. בנוסף, ל-ESC אין יתרון של מוניטין ארוך שנים, שקיים אצל חלק ממתחרותיה.זה נכון במיוחד אם מביאים בחשבון את התהפוכות שעברה ESC בשנים האחרונות: בשנת 1998 החליטה החברה לרכוש את יריבתה המרה, חברת תעשיות לייזר, שהיתה בשליטתו של אריה גנגר. ESC לא הצליחה במיזוג שתי החברות, וגם הרכישה של חברת Luxar, שסיפקה לה מכשירי לייזר - לא הוטמעה בקלות. כשלים ניהוליים בדמותם של עלויות שיווק כפולות, מלאים שיצאו משליטה, ומוצרים חופפים, אפיינו את החברה באותם ימים.החברה החלה לדווח על הפסדי ענק ומחיר המניה קרס ב-90%. מאבק שליטה נוסף החל, ובמהלך 1999 רכש גנגר שוב את השליטה בחברה. ההנהלה החדשה רכשה את שירותי הייעוץ של חברת מקינזי ולאחר הוצאות רה-אירגון של כ-70 מיליון דולר, רשמה ESC הפסד של 141 מיליון דולר ב-1999. זו היתה נקודת שפל ממנה כנראה נחלצה ESC, והחברה חזרה לרווחיות כבר ברבעון הראשון של 2000.

האם ההאטה הכלכלית תרתיע את הצרכנים?

תסריט דומה אינו צפוי עם קוהירנט, מעריכים האנליסטים. העסקה בין שתי החברות בטוחה פיננסית, כמו גם אסטרטגית, וקיימות סינרגיות ברורות בכל הנוגע לתחומי הפעילות והמוצרים. בסלומון מעריכים כי מנהלים בכירים בקוהירנט צפויים לקחת חלק פעיל בחברה החדשה, וכי הקמת צוותי אינטגרציה יסייעו להתגבשותה של ישות חדשה.חשש נוסף אותו מביעים בסלומון נוגע למה שהם מכנים "מחזוריות בהוצאות על מותרות". במלים אחרות, טיפולים אסתטיים יקרים הם בדיוק מסוג ההוצאות שצרכנים יעדיפו לוותר עליהן כשיחושו שההאטה הכלכלית פוגעת בכיסם. מצד שני, ייתכן כי אותם צרכנים יעדיפו לדחות הוצאות גדולות עוד יותר, כמו מתיחת פנים, ולהסתפק בטיפולים מקומיים וזולים יותר אותם יכולה להציע ESC.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully