וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: מניות המוליכים למחצה גוררות את הנאסד"ק לירידה על אף זינוק של כ-30% באמזון

גיא ימין

9.4.2001 / 21:02

קמעונאית האינטרנט דיווחה כי היא צפויה להכות את התחזיות לרבעון הראשון; צ'ק פוינט מוסיפה יותר מ-3.5%; נפילות בבריזקום ובפלוורעם התקדמות המסחר, מתהפכת המגמה במדדים המובילים והנאסד"ק מאבד עתה 0.4%. ניתן לומר כי ב"קרב" בין מניות האינטרנט בכיכובה של אמזון לבין מניות המוליכים למחצה, ניצחו האחרונות, והן שמושכות את מניות הטכנולוגיה מטה. גם מדד הדאו ג'ונס נכנע ולאחר עליות של כ-1.5% בפתיחה, הוא רושם עתה עלייה מינורית של 0.1%.בדו"ח שפירסם היום בית ההשקעות ליהמן ברדרס הגדירו האנליסטים את 2001 כשנה הגרועה ביותר למיגזר המוליכים למחצה מעולם. אלו מעריכים עתה כי המגזר יחווה רמת צמיחה שלילית של עד 20%, לעומת התחזית הקודמת לצמיחה חיובית של כ-10%.האנליסטים מעריכים כי בעוד הביקוש קטן באופן משמעותי, החברות נאלצות להתמודד עם מלאי עודף וצמצום ברווחים, והם צופים כי צמצום היקפי ההזמנות יימשך לפחות עד הרבעון השלישי. תחזית פסימית זו מובילה עתה את מדד המוליכים למחצה של הבורסה בפילדלפיה (SOX) לנפילה של 6.4%.

גם ההכרזה של אמזון לא מסייעת לנאסד"ק

כמאור, גם הידיעה המפתיעה מצד קמעונאית האינטרנט אמזון לא מסייעת לשמר את העליות שאיפיינו את תחילת המסחר. מפתיעה, אנו אומרים, שכן בימים שטופי אזהרות רווח, הודעה של חברת אינטרנט בדבר ציפייה לתוצאות רבעוניות שיכו את תחזיות האנליסטים, היא מחזה נדיר.הודעתה של אמזון הקפיצה את המניה בכ-31%, וגם מדד מניות הטכנולוגיה של גולדמן סאקס (GIN) רושם עלייה של 1.8%. אמזון דיווחה כי היא צפויה למכירות של 695 מיליון דולר, לעומת הכנסות של כ-670 מיליון דולר אותן צפתה קודם לכן. קמעונאית האינטרנט צפויה גם לרשום הפסד של 22 סנט למניה, לעומת הפסד של 30 סנט למניה בהערכות מוקדמות.

הישראליות הכבדות שומרות על עליות

המניות הישראליות נסחרות במגמה מעורבת עם נטייה לעליות שערים, כשבולטות המניות הכבדות במגמה חיובית. צ'ק פוינט מוסיפה 3.8% למחיר של 49 דולר, המשקף לה שווי של 12.9 מיליארד דולר. גם מרקורי נהנית מעליות, של 3.2% למחיר של 39.3 דולר, וקומברס רושמת עלייה של 3.5% למחיר של 50.7 דולר.החברה הבת, אולטיקום , אינה מצליחה לשמור על העליות של תחילת המסחר והיא מאבגדת עתה 1% למחיר של 15 דולר. בסוף השבוע העריך בית ההשקעות ג'יי.פי מורגן כי החברה תעמוד בתחזיות לרבעון, וקרא למשקיעים לרכוש את המניה, אך אלה אינם מאמצים המלצה זו היום .עוד בעולות היום אי.אס.סי שמוסיפה 6.2% למחיר של 25.1 דולר, המשקף לה שווי של כ-730 מיליון דולר, וזאת לאחר שמתחילת השנה זינקה מניית אי.אס.סי ביותר מ-100%. בבית השקעות סלומון סמית ברני החלו לכסות את מניית החברה היום עם המלצת "קנייה" ספקולטיווית, וקבעו לה מחיר יעד של 44 דולר, כ-75% מעל למחיר המניה היום.בסלומון סבורים כי רכישתה של חטיבת המוצרים הרפואיים של חברת קוהירנט תסייע לאי.אס.סי לשמור על מעמדה כ"שחקנית מספר 1 בשוק הטיפולים הרפואיים ואסתטיים באמצעות לייזר ואור", ויסייע לה לחדור לתחומי פעילות חדשים, במיוחד במסגרת טיפולי העיניים.

בריזקום ופלוור צונחות מטה

בולטות ביורדות בריזקום ופלוור שיורדות ב-5.8% וב-9.3% בהתאמה. בבית ההשקעות Epoch פרטנרס אומרים היום כי בהתחשב בצפיות הנמוכה השוררת בתעשייה כיום, הם אינם ממליצים לרכוש את מניית פלוור בשלב זה.האנליסטים מעריכים כי על אף מיזוג בין שתי החברות, עדיין תהיה החברה המאוחדת קטנה יותר מחברה אחרת המתחרה בה - DMC סטרטקס, שאמורה למכור בשנה הקלנדרית 2001 בסכום של 375 מיליון דולר, כפליים מהמכירות הצפויות של החברה המאוחדת ב-2001.בנוסף, בבית ההשקעות פייפר ג'פרי הביעו ספקות לגבי יכולתה של החברה מאוחדת לעבור לרווחיות ברבעון הראשון של 2002 לאור בעיות מימון של לקוחותיה, ה- CLECs וה-ISPs.אודיוקודס אינה מצליחה להיחלץ מהמומנטום השלילי שמלווה את המניה בימים האחרונים, והיא יורדת עתה ב-4.6% למחיר של 6.5 דולרים. אודיוקודס כבר השלימה ירידה של כ-15% במחזורים גדולים בשני ימי המסחר האחרונים, בעקבות הורדת המלצה ל"מכור" מצד בית ההשקעות פרודנשל.

חדשות טובות מכיוונה של טבע מסייעות למניה להוסיף 3% למחיר של 54.1דולר. חברת BioVail הקנדית, שותפתה של טבע, הודיעה היום כי בית המשפט המחוזי של ג'ורג'יה, ארה"ב, דחה את תביעתה של חברת התרופות Bayer האמריקאית למנוע את שיווק תרופת ה-Adalat CC על ידי טבע וביובייל.בהודעתה של ביובייל, עימה יש לטבע הסכם הפצה בלעדי לקו המוצרים הגנריים, נאמר כי בית המשפט מצא כי אין כל בסיס לתביעה נגד טבע וביובייל, וכי הדרישות שהעלתה חברת באייר הן בעלות כוונה "אנטי תחרותית".עוד בולטות סרגון שמאבדת 18.4% למחיר של 3.5 וגילת לוויינים שיורדת ב-8.1% למחיר של 9.8 דולרים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully