וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אהרון דברת ממשיך לממש ב-ESC: מכר מניות ב-420 אלף ד'; המימושים בחברה מאז ההודעה על עסקת קוהירנט: כ-4 מ' ד'

גתית פנקס

10.4.2001 / 14:24

דברת הרוויח "על הנייר" 318.8 אלף דולר; נפקד מ"רשימת המממשים" יו"ר הדירקטוריון, יעקב פרנקל, שהשווי הנאיווי של האופציות שלו היום הוא 12.6 מ' ד'מאז תחילת מארס, לאחר שהודיעה חברת אי.אס.סי כי היא מתכוונת לרכוש את חטיבת הלייזרים הרפואיים של קוהירנט האמריקאית, החלו חברי הדירקטוריון ובעלי התפקידים בחברה לנצל את רמות המחירים הגבוהות אליהן נסקה המניה, ולממש את האופציות שברשותם בצורה מוגברת.למעשה, מאז תחילת חודש מארס, בעלי העניין בחברה מכרו מניות בשווי כולל של כ-4 מיליון דולר, לאחר תקופה בהחלט ארוכה בה כמעט ולא נרשמו מימושים.וכך, אהרון דברת, שהצטרף לדירקטוריון של אי.אס.סי ביוני 1999, ממשיך למכור מניות של החברה בתזמון מוצלח למדי, במרחק של 16% בלבד ממחיר השיא של המניה. דברת מכר מניות של אי.אס.סי בשווי כולל של 420 אלף דולר ב-22 במארס, לפי מחיר של 21 דולר למניה.מאחר והאופציות שהוקצו לכל חברי הדירקטוריון ניתנות למימוש (Vested) במחיר של כ-5 דולרים למניה, דברת הצליח לרשום רווח "על הנייר" של 318.8 אלף דולר. יצוין, כי מאז הודעת החברה על כוונת המיזוג עם חטיבת הלייזרים הרפואיים של קוהירנט, הספיק דברת למכור מניות בשווי של 800 אלף דולר.

הדירקטור הארדי: רווח על הנייר של 1.5 מ' ד'

אהרון דברת החל לכהן כדירקטור בחברה לאחר שמאבקי השליטה באי.אס.סי בין שמעון אקהויז, מייסד החברה, ובין אריה גנגר, שמכר לה את תעשיות לייזר, שככו ב-1998. המאבק הסתיים כשידו של גנגר על העליונה, והוא זה שבמסגרת שידוד המערכות בחברה מינה דירקטוריון חדש, שכלל את דברת.דברת, אגב, הוא אף יו"ר מועצת המנהלים של חברת בריזקום (שהודיעה בשבוע שעבר על מיזוגה עם חברת פלוור ) והוא אף חבר מועצות המנהלים של טקנומטיקס ודלתא גליל (סימול DELT) .אבל דברת לא לבד. מי שעוד ביקש ליהנות מהפירות הוא הארדי תומס, שמכר בסוף מארס 100 אלף מניות של אי.אס.סי בשווי של 2 מיליון דולר. תומס שימש כדירקטור בתעשיות לייזר מאז תחילת 1990, וכאשר החברות התמזגו, הוא הפך לחבר מועצת המנהלים של אי.אס.סי.מאחר וגם לתומס הוקצו המניות לפי מחיר של 5.06 דולרים למניה, הרי שאצלו הרווח "על הנייר" הוא בהחלט מרשים - כ-1.5 מיליון דולר.גם פרופ' זאב תדמור מהטכניון, חבר דירקטוריון באי.אס.סי מאז יוני 1999, הצליח לממש בתקופה האחרונה מניות בסכום מכובד (תדמור אינו מחזיק במניות בצורה ישירה). וכך, בתאריכים 22-14 במארס הוא הצליח להיפגש עם סכום כולל 398.3 אלף דולר, ורשם רווח "על הנייר" של 297.1 אלף דולר.

מימושים גם מכיוון הנהלת החברה

הפריחה במכירות מניות מכיוונם של חברי הדירקטוריון "הדביקה" אף את נושאי התפקידים בחברה. מייקל סטלקין, שמשמש כסגן נשיא לפיתוח עסקי (הצטרף לחברה בסוף 1999) , נפגש עם מזומנים בשווי של 376.4 מיליון דולר.אם היה מממש את חבילת המניות לפי מחיר של 5.05 דולרים - מחיר האופציה - הרי שהיה נפגש עם 101 אלף דולר בלבד. גם רפאל וורנר, מנכ"ל החטיבה האמריקאית של החברה, והדר סלומון, סמנכ"ל ויועץ כללי בחברה, מכרו מניות בסכומים דומים בחודש האחרון.אי.אס.סי מפתחת יישומים רפואיים וקוסמטיים מבוססי טכנולוגיית אור ולייזר להסרת פגמי עור, והיא נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של כ-700 מיליון דולר. מאז תחילת השנה, מניית החברה הצליחה לזנק ב-108% - בהחלט תשואה מרשימה, על אחת כמה וכמה על רקע ביצועיו הגרועים של מדד מניות הטכנולוגיה.מרשימה מכובדת זאת של חברי הדירקטוריון שמכרו מניות נפקד מקומו של יעקב פרנקל, יו"ר הדירקטוריון, שקיבל עם כניסתו לתפקיד בינואר 2000 חבילה של 500 אלף אופציות. מאחר ומחיר מניית אי.אס.סי היום הוא 25.2 דולר, הרי שהשווי הנאיווי של האופציות שלו הוא לא פחות מ-12.6 מיליון דולר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully