וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: אווירת חג בבורסה; המעו"ף טיפס ב-3.6% מעל לרף 400 הנקודות

אילן מוסנאים

10.4.2001 / 15:18

מחזור המסחר מוסיף להיות נמוך - 116 מיליון שקל; עובדי בנק דיסקונט המשיכו למכור מניות; אלרון טיפסה ב-8.8%

אחרי הירידות אתמול שבה אווירת החג והשתלטה היום על הבורסה של תל אביב, שננעלה בעליות חדות תוך מחזור נמוך של 116 מיליון שקל, כרגיל בימי חול המועד.

המעו"ף פתח את המסחר בסיוע הרוחות החיוביות שנשבו מכיוון המסחר אמש בנאסד"ק, עם עליות נאות של יותר מ-2% שנמשכו לאורך כל שעות הבוקר.

האווירה האופטימית בבורסה נמשכה והעליות התגברו, כשגם פתיחת המסחר באירופה והחוזים על הנאסד"ק מסייעים למעו"ף לעלות עד לרמת שיא של 3.81%, תוך שהוא חוצה לראשונה מזה זמן רב את רמת 400 הנקודות.

"תיקון אלים" בבורסה

המעו"ף נסגר בעלייה של 3.63% לרמה של 400.95 נקודות, ומדד ת"א 100 עלה ב-3.02% לרמה של 392.53 נקודות. התל-טק עלה ב-3.16%.

פעילים בשוק ציינו כי היינו עדים היום ל"תיקון אלים" בבורסה, שהמשיך את העליות החדות מיום חמישי ותיקן מעט את שערי המדדים שנחתכו בצורה קשה בחודשים האחרונים.

הפעילים ציינו כי העליות בתל אביב נסמכו על האווירה החיובית בבורסות אירופה ובחוזים על הנאסד"ק, ששיקפו עליות חדות בפתיחת המסחר היום. עם זאת, הזהירו הפעילים כי התיקון ימשיך להיות בעייתי, עד שלא נראה סיבות אמיתיות לשינוי המגמה וגידול במחזורים.

במאי משתחררות המניות של עובדי לאומי ומזרחי

מניית בנק דיסקונט בלטה היום עם עלייה של 1.8% במחזור של 11 מיליון שקל - הגבוה בבורסה. אתמול פגה החסימה על המניות שקיבלו עובדי הבנק במסגרת הצעת הרכש של חברת נכסים מ.י ב-1997, ונראה שהמימוש שלחץ אתמול את מחיר המניה כלפי מטה לירידה של 5.6% נמשך גם היום, אך הלחץ על מחיר המניה נרגע.

שאר מניות סקטור הבנקים הצטרפו אל דיסקונט, כאשר מניית בנק לאומי עלתה ב-1.4%, מניית בנק הפועלים עלתה ב-1.5% ומניית בנק מזרחי טיפסה ב-3.1%.

יש לציין כי בחודש מאי ישתחררו מחסימה דומה מניות שניתנו לעובדי בנק לאומי (בהיקף של 170 מיליון שקל) ולעובדי בנק מזרחי (בהיקף של כ-70 מיליון שקל).

עליות נאות במניות הארביטראז'

מניית בזק ריכזה את המחזור השני בבורסה - 9 מיליון שקל - ועלתה ב-1.6%, ומניית טבע עלתה ב-5.1% במחזור של 7 מיליון שקל, תוך שהיא מוחקת פער חיובי של 4.7% שפתחה אמש בנאסד"ק.

מניית טבע משכה אחריה שורה של מניות דואליות, כשמניית אלרון טיפסה ב-8.8%, מניית פורמולה עלתה ב-5.8% ומניית נייס עלתה ב-3.9%.

יש לציין כי העליות בפורמולה נרשמו למרות שהחברה פתחה את המסחר עם פער שלילי של 1.7%, ולמרות אזהרת הרווח שפירסמה אתמול החברה הבת קריסטל (שבעצמה פתחה את המסחר עם פער שלילי של 6.8%) .

המלצת "קנייה" לכי"ל

העליות בבורסה לא פסחו גם על מניות קבוצת אי.די.בי. מניית אי.די.בי אחזקות עלתה ב-3%, מניית אי.די.בי פיתוח עלתה ב-2.8%, דסק"ש עלתה ב-3.5% וכלל תעשיות עלתה ב-4.3%.

מניית כי"ל טיפסה ב-3.4% במחזור של 4 מיליון שקל. המניה זכתה הבוקר להמלצת "קנייה" מבנק הפועלים עם מחיר יעד של 5.3 שקלים - גבוה בכ-18% ממחיר המניה בבורסה. האנליסטית רקפת לויסון העריכה כי החברה עשויה לנסות לרכוש חברת אשלג אירופית.

מניית אסם ריכזה מחזור חריג של 4.7 מיליון שקל ועלתה בשיעור של 5% (אחרי שכבר טיפסה ביותר מ-8% במהלך המסחר). פעילים בשוק ציינו כי בשטח מסתובבות שמועות לפיהן בעלי השליטה באסם עשויים להגיש הצעת רכש למניות החברה.

בניגוד למגמת העליות הכללית בלטה היום מניית מתב עם ירידה של 4.4%. המניה השלימה נפילה של כ-10.5% ביומיים האחרונים ומשכה איתה את מניית דנקנר , שמחזיקה בכ-48% ממניותיה, לירידה של 9.3% במחזור נמוך.

מניית עוף טנא קפצה ב-14.8% במחזור של 60 אלף שקל. החברה מסרה כי קיבלה את אישור הממונה על ההגבלים למיזוגה עם חברת מאיר עזרא. בעקבות האישור תוכל החברה להשלים את הצעת הרכש למניותיה - הצעה שאגב היתה במחיר של 4.8 שקלים, שהינו נמוך ממחיר של 5.4 שקלים בו ננעלה המניה בסיום המסחר בבורסה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully