וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קרדיט סוויס פירסט בוסטון העלה לראשונה מזה שנה את ההמלצה למניות חברות הטלקום האירופיות

עפרה שלו

10.4.2001 / 16:18

בבית ההשקעות העלו ההמלצה מ"משקל חסר" ל"נייטרלי"; להערכתם, מחירי המניות לא מוצדקים לנוכח תחזיות הרווח של החברות

בית ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון העלה לראשונה מזה שנה את ההמלצה למניות חברות הטלקום האירופיות, בטענה שמחיריהן אינם מוצדקים לנוכח תחזיות הרווח של החברות. לעומת זאת, הורידו האנליסטים את ההמלצה למניות טכנולוגיה מ"ממשקל יתר" ל"נייטרלי".

ריצ'ארד קרסלי ואנה מקמן העלו את ההמלצה למניות מ"משקל חסר" לנייטרלי". מקמן אמרה כי "הדעיכות ברווחי חברות הטלקום מתחילות להתיישר". היא מאמינה כי חברות הטלקום צפויות לקבל חדשות טובות לגבי השקעות ההון של לקוחותיהן.

פראנס טלקום ומתחרותיה האירופיות, שלוו בשנה שעברה 330 מיליארד דולר עבור רשיונות סלולר ורכישות, דוחקות ביצרניות הציוד להשתתף בנטל הכלכלי של בניית רשתות UMTS.

ההלוואות שלקחו חברות הטלקום בשנה שעברה ניפחו את חובותיהן וגרמו להורדות דירוגי האשראי שלהן. אנליסטים מעריכים כי העברת הנטל ליצרניות הציוד עשויה להביא להורדות הדירוגים שלהן.

בשבוע שעבר קיבלה אורנג' מנוקיה, אריקסון ואלקטל 3.2 מיליארד יורו, שהם 2.9 מיליארד דולר, לרכישת חוזים מהן לבניית רשתות סלולר חדשות בצרפת, בבריטניה ובגרמניה.

אורנג', חטיבת הסלולר של פראנס טלקום, תשלם ל-3 החברות שני שלישים מההלוואה עבור ציוד. נוקיה, יצרנית הטלפונים הסלולריים הגדולה בעולם, זכתה בנתח הגדול ביותר של החוזה ותספק לאורנג' יותר מ-2 מיליארד יורו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully