וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ויריאנט נזכרת להזהיר: הכנסות הרבעון הראשון הסתכמו ב-4.5 מ' ד' - כמחצית מהתחזיות

גתית פנקס

10.4.2001 / 14:19

גם ההפסדים יועמקו - 40-35 סנט למניה ברבעון הראשון - ממש כמו ברבעון השלישי של 2000 - לעומת תחזיות להפסד של 7 סנט; "לא הצלחנו לסגור עסקות אותן קיווינו להשלים"

הרבעון הראשון כבר נסגר באופן רשמי לפני עשרה ימים, אך בחברת ויריאנט נזכרו היום להזהיר כי בפברואר 2001, שעה שפירסמו את תוצאות הרבעון הרביעי של 2000 ושל השנה כולה, הם היו אופטימיים בהערכותיהם, וכעת הם מבינים כי לא יוכלו לעמוד בתחזיות לרבעון הראשון של 2001.

ההסבר של החברה לאי ההצלחה ברבעון הנוכחי לפגוש את המספרים שציפו לה הוא חוסר הצלחה בסגירת עסקות אותן קיוותה להשלים ברבעון הראשון. "לקוחותינו מתעשיית הטלקומוניקציה מושפעים גם הם מהשפל הכלכלי העולמי, מה שמביא אותם לדחות רכישות או לבקש הסדרי תשלום דחויים ככל האפשר", הסביר היום ויין ברוק, מנכ"ל ויריאנט, והוסיף כי למרות שהחברה ציפתה שכך יהיה, היא לא העריכה את התחזקות המגמה, בעיקר לקראת סוף הרבעון.

שוק הטלקומוניקציה מהווה כ-60%-70% מהכנסותינו", אומר שמואל הלוי, יו"ר החברה, השוהה כעת בארה"ב, "ולכן ההאטה פגעה בנו בצורה חזקה במיוחד". לדבריו, החברה חשה בדחיות הזמנות מכל סוגי לקוחותיה, גם החברות הגדולות (דוגמת לוסנט וסיסקו ) וגם מספקיות השירותים - ILECs ו-CLECs. את עיקר החולשה חוותה החברה בארה"ב, ש-80% ממכירותיה מגיעות מאיזור גיאוגרפי זה.

הכנסות של 4.5 מ' ד', לעומת תחזית להכנסות של 8.9 מ' ד'

וכך החברה, המספקת פתרונות ניהול המיועדים למערכות שירות בשטח המבוססים על רשת האינטרנט ותקשורת אלחוטית, הודיעה היום כי הכנסותיה לרבעון הראשון לא יהיו גבוהות מ-4.5 מיליון דולר, לאור מה שהוגדר על ידה כ"התארכותן של מספר עסקות גדולות לרכישת רשיונות". מדובר בהחלט בהידרדרות עבור החברה, שברבעון הקודם הצליחה למכור ב-8.2 מיליון דולר.

הנהלת החברה אמרה בפברואר השנה כי היא מצפה לצמיחה של 10%-8% ברבעון הראשון, כלומר ויריאנט איכזבה היום את משקיעיה בכ-50%, שכן הם ציפו להכנסות של 8.9 מיליון דולר בממוצע. כמובן, שיש לכך השפעה מיידית על שורת הרווח הנקי, שלפי תחזיות האנליסטים ברבעון הרביעי של 2001 אמורה היתה להפוך לחיובית, וכעת לא בטוח אם החברה תצליח לעשות זאת במועד זה. "ויריאנט יכולה להבטיח שהיא עושה את כל המאמצים כדי להוציא אל הפועל את כוונותיה המקוריות, ואני מאמין כי נצליח לעבור לרווחיות במועד עליו דיברנו", אומר הלוי.

כך או כך, ויריאנט מצפה כעת להפסד של 40-35 סנט למניה, כלומר - חזרה אחורה להפסדים שהציגה ברבעון השלישי של שנת 2000. החברה קיוותה שתוכל להציג הפסד של 7 סנטים בלבד ברבעון הראשון, ובסלומון סמית ברני אף היו אופטימיים יותר וציפו להפסד של 6 סנטים בלבד.

לדברי הלוי, מאחר והחברה סוגרת כ-50%-40% מהרבעון בחודש האחרון, רק בימים האחרונים הצליחה להבין את משמעות דחיות ההזמנות ממנה. בנוסף, גם ההזמנות שהחברה קיבלה היו בתנאי תשלום מרווחים, וגם לכן היא הכירה בפחות הכנסות ברבעון הנוכחי משקיוותה לעשות.

בוחנים את מבנה ההוצאות

"אנו בוחנים את מבנה ההוצאות שלנו לשנת 2001, בכדי להתאימו לשפל הכלכלי המסתמן בשוקי היעד שלנו", אמר היום הלוי. הוא אינו מוכן להרחיב מהם אותם צעדים שהחברה מתכוונת לנקוט כדי לחסוך בהוצאותיה התפעוליות, או אם היא מתכוונת לכלול בכך גם פיטורי עובדים.

"זו תקופה קשה, ועדיין לא החלטנו בדיוק באלו צעדים לנקוט", הוא אומר, "שוק הטלקומוניקציה שרוי בחוסר ודאות, ואת השבועות הקרובים, לפחות עד סוף החודש, לקחנו לנו כדי לבחון את הפעילות שלנו".

את תוצאותיה הרשמיות לרבעון תפרסם ויריאנט ב-1 במאי הקרוב, ואז היא ודאי תספק מספרים קונקרטיים לגבי המשך השנה. כעת, המספרים עליהם מדברים בתי ההשקעות נראים כתלושים מהמציאות: הכנסות של 42 מיליון דולר והפסד של 7 סנטים למניה בשנה כולה.

ויריאנט נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של 16.8 מיליון דולר, וזאת לעומת שווי של 210 מיליון דולר בשיא. מוצר הדגל של החברה הוא ה-Service Hub, משפחה של יישומים המסייעים לארגונים בניהול אספקת שירותים ללקוחות. בסלומון סמית ברני מאמינים כי המניה תוכל אף להגיע ל-13 דולר ב-12 החודשים הקרובים, אך בדרך לשם בהחלט עליה לעבור כברת דרך ארוכה, שכן את המסחר היום המניה פותחת במחיר של 75 סנט בלבד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully