וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לנוכח אזהרת הרווח של ויריאנט - בג'יי.פי מורגן ממליצים למשקיעים להישאר "מאחורי הקווים"

גתית פנקס

10.4.2001 / 19:22

האנליסטים מורידים את ההמלצה למניה מ"קנייה" לטווח הארוך ל"תשואת שוק"; ממשיכים להאמין כי לאור המזומנים בקופת החברה, היא תצליח לעבור לרווחיות ברבעון הרביעי של 2001

"אנחנו ממליצים למשקיעים בויריאנט להישאר מאחורי הקווים", כך אומרים היום בבית ההשקעות ג'יי.פי מורגן בתגובה לאזהרת הרווח שפירסמה היום החברה, ומורידים את ההמלצה למניה מ"קנייה" לטווח הארוך ל"תשואת שוק".

האנליסטים דיוויד רודואו וקלי גושה אומרים בדו"ח קצר בן עמוד אחד בלבד, כי החברה חשופה לחולשה בקרב חברות הטלקומוניקציה, ולכן היא נאלצה להנמיך תחזיות לרבעון הראשון של השנה. יצוין כי 70%-60% מהכנסות החברה מקורן בחברות הטלקומוניקציה.

החברה, המספקת פתרונות ניהול המבוססים על רשת האינטרנט ועל תקשורת אלחוטית, מצפה כעת להכנסות של 4.5 מיליון דולר בלבד והפסד של 40-35 סנט למניה ברבעון הראשון, בעוד תחזית בית ההשקעות היתה להכנסות של 8.8 מיליון דולר ולהפסד של 7 סנט למניה "בלבד".

בג'יי.פי מורגן מציינים כי רמות המזומנים של החברה, המוערכות כעת ב-18-16 מיליון דולר, יסייעו לה להוציא אל הפועל את כוונתה להגיע אל הרווחיות המיוחלת, שצפויה לקרות ברבעון הרביעי של השנה. נזכיר כי בספטמבר 2000, ממש לפני שחלון ההנפקות בוול סטריט נסגר בצורה הרמטית כמעט - הצליחה החברה לגייס 32 מיליון דולר, לפי שווי של 172 מיליון דולר.

בבית ההשקעות מאמינים במזומנים

לאור רמות המזומנים האלה, בבית ההשקעות לא מאחרים בשלב זה את המעבר לרווחיות, ומוסיפים להאמין שהוא יקרה ברבעון הרביעי, אך אומרים כי על החברה לנקוט בצעדים של קיצוץ בהוצאות, אותם כבר החלה לעשות. ואכן, ויריאנט הודיעה היום כי היא מתכוונת לבחון מחדש את מבנה הוצאותיה לשנה הקרובה, אך בשלב זה, הנהלת החברה לא הסכימה לומר האם ה"בחינה" תכלול גם פיטורי עובדים.

בג'יי.פי מורגן, מבחינתם, מעדיפים לחכות עד ל-1 במאי, שאז ויריאנט תפרסם את תוצאותיה הכספיות, כדי לספק תחזיות מעודכנות לשנה כולה. יצוין כי עד היום ציפו בבית ההשקעות להכנסות שנתיות של 42.1 מיליון דולר ולהפסד של 9 סנטים למניה בשנה הקרובה כולה.

בעת כתיבת שורות אלו, המניה יורדת ב-6.7%, וזאת על רקע עלייה מרשימה של כ-6.5% במדד הנאסד"ק. כיום, שווי השוק של ויריאנט הוא 15.1 מיליון דולר, ומחיר המניה הוא 70 סנט בלבד - מרחק שנות אור ממחיר ההנפקה של החברה, שהיה 8 דולרים.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully