וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עוד יש תקווה: במריל לינץ' מרגיעים - צ'ק פוינט, מרקורי, פריסייס ורדוור לא צפויות להוריד תחזיות השנה

גתית פנקס

10.4.2001 / 21:36

בדו"ח על חברות ישראליות בוול סטריט, לקראת פתיחת עונת הדו"חות, מורידים בבית ההשקעות את התחזיות מדי.אס.פי.ג'י, בקווב, אודיוקודס ואם סיסטמס, ורומזים כי אין זו סוף הרשימה

"בזמנים קשים נוקטים באמצעים קשים", זו כותרת הדו"ח מהיום של בית ההשקעות מריל לינץ' על ישראליות בוול סטריט, לקראת פתיחת עונת הדו"חות לרבעון הראשון. האנליסטית אילנה טרסטון, המכסה בבית ההשקעות את מניות הטכנולוגיה הישראליות, מגדירה באנדרסטייטמנט מסוים את הסביבה העסקית היום כ"מאתגרת", ואומרת כי זו תקופה בה לקוחות של חברות רבות בוחנים את תקציביהן ותוכניות ההתרחבות שלהן מחדש, מה שמפריע לפעול כפי שהיה בימי הגיאות של הנאסד"ק.

"גם אנחנו, ממש כמו החברות אותן אנו מכסים, נוקטים באמצעים קשים", אומרת טרסטון, לנוכח העובדה שמריל לינץ' הוריד בתחילת החודש את התחזיות מחברת בקווב , ובדו"ח הנוכחי נוספו אליה גם החברות די.אס.פי.ג'י , אודיוקודס ואם סיסטמס . "אנחנו מאמינים כי לנוכח הצפיות הנמוכה, זה יהיה התהליך בתקופה הקרובה", אומרים במריל לינץ', ומכוונים לכך ששלוש חברות אלו אינן סוף הרשימה.

טרסטון אומרת כי התקופה הקרובה אינה צפויה להיטיב עם תחום המוליכים למחצה או עם תחום התוכנות לארגונים - שני כיוונים בהם חברות ישראליות רבות מתרכזות - אך במריל לינץ' מעריכים כי באזור הרבעון השלישי התמונה תשתפר.

לאחר "שהכל יסתיים", לשיטת מריל לינץ', יהיו חברות ישראליות לא מעטות שיהיו ממוצבות במקום מצוין כדי לקטוף את הפירות לאחר שייצלחו את התקופה הקשה. טרסטון מסבירה, כי הוולואציה של חברות אלו תהיה נמוכה; יהיו להן כמויות מספקות של מזומנים; ולמעשה, היא אומרת, הטווח הארוך נראה אטרקטיווי כמעט עבור כל הישראליות שבית ההשקעות מכסה.

וכך, לגבי החברות צ'ק פוינט , מרקורי , פריסייס ורדוור - אין בית ההשקעות משנה את התחזיות. טרסטון מציינת לטובה את צבר ההזמנות איתו נכנסו החברות הללו לרבעון הראשון של 2001, ובעיקר בקרב חברות התוכנה, שם הרבעון הראשון הוא מסורתית חזק יותר. "אנחנו לא מאמינים שחברות אלו יורידו את תחזיותיהן בשנה הקרובה", מרגיעה האנליסטית.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully