וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הין הנמוך מיטיב עם יצרניות הרכב ביפאן; למרות זאת, הן עוברות לייצר בארה"ב

גיא צ'אק

10.4.2001 / 22:17

נשיא ניסאן: אני רוצה להביא את החברה לרווחיות גם כאשר שערי המט"ח אינם כה נוחים

יצרניות הרכב היפאניות זכו לאחרונה לעדנה לנוכח שער הין הנמוך מול הדולר. רווחי החברות עלו באופן בלתי צפוי, והן הפכו לנהנות העיקריות מהמיתון שבו שרויה הכלכלה השנייה בגודלה בעולם. בעקבות העלייה העלו האנליסטים את המלצותיהם ליצרניות הרכב היפאניות, כגון טויוטה וניסאן, וגם העלו את מחירי היעד למניותיהן. ביום שישי עמד שער הין על 124 ין לדולר - ירידה של 11% לעומת 106 ין בשנה שעברה.

למרות זאת, יצרניות הרכב כגון הונדה ומזדה ממשיכות להעביר את הייצור לארה"ב, שכן התחזקות הין מול הדולר פגעה בעבר ברווחי החברות. הונדה מייצרת בארה"ב את רוב הרכבים שהיא מוכרת בצפון אמריקה. גם מזדה, ש-33.4% ממניותיה מוחזקות בידי פורד, מעבירה חלק מפעילותה לארה"ב; מזדה מייצרת במפעליה בארה"ב כמחצית מהתוצרת המשווקת באמריקה.

במזדה מעריכים כי שער הין ימשיך להיות נמוך מול הדולר והיורו. והחברה אכן זקוקה לשער נמוך. הפסדי החברה בשנת הכספים שולשו בגלל הוצאות חד פעמיות ומחסור במימון תוכניות פרישה.

נשיא ניסאן, קרלוס גוסן, אומר כי ין חלש מיטיב עם החברה אולם אין לדעת עד מתי יימשך המצב. "אבל אני רוצה להביא את החברה לרווחיות גם במצב של שערי מט"ח נוחים פחות".

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully