וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: תחזיות חיוביות למגזר הטלקום העלו את מניות הטכנולוגיה

גיא צ'אק

11.4.2001 / 0:14

מוטורולה זינקה ב-13% לקראת פרסום הדו"ח הרבעוני; מגזר האופטיקה בלט בעליות חדות במיוחד: JDS יוניפייז קפצה ב-17% וסיינה המריאה ב-25%

מגמה חיובית פשטה על שוק הטכנולוגיה לאחר שבנק ההשקעות קרדיט סוויס פירסט בוסטון העלה את המלצותיו למניות הטלקום האירופיות, ונוקיה (סימול NOK) זכתה בחוזה נוסף להתקנת רשתות סלולר. הערכות חיוביות נפוצו בשוק המניות לקראת פירסום הדו"ח הרבעוני של מוטורולה (סימול MOT), ובאמצע היום עבר המסחר לעליות דו-ספרתיות במגזרי השבבים, האופטיקה ואינטרנט. הנאסד"ק סיים בעלייה של 6.1%, מדד מניות השבבים עלה ב-9.4% והדאו ג'ונס עלה ב-2.6%. תרמו לעליות השמועות על הורדת ריבית קרובה.

ענף המוליכים למחצה קם היום לתחייה ורשם עליות חדות. מניית יצרנית המוליכים למחצה סייפרס סמיקונדקטור (סימול CY) עלתה ב-6.1%, למרות שפירסמה אזהרת רווח. כמו כן, פירסם אתמול האנליסט דן ניילס, מליהמן ברדרס, דו"ח שלילי ביותר על התעשייה. סייפרס, המייצרת שבבי זכרון, הורידה את תחזית המכירות לרבעון הראשון מ-280 מיליון דולר ל-262 מיליון דולר. התחזית לרווח לפני הפחתות בגין מוניטין היא 26-23 סנט למניה, לעומת תחזית קודמת של 34-30 סנט למניה. הסיבה לאזהרה היא ביטולי הזמנות מרובים.

על אף האזהרה בשוק המוליכים למחצה רשמה אינטל עלייה של 6.7%, טקסס אינסטרומנטס (סימול TXN) עלתה ב-7.6%, ברודקום (סימול BRCM) זינקה ב-23% ו-ARM (סימול ARMHY) הוסיפה 14% לקראת פרסום הדו"ח הרבעוני.

מגזר האופטיקה רשם עליות חדות ביותר לנוכח אופטימיות בנוגע לרשתות של הדור השלישי. JDS יוניפייז (סימול JDSU) קפצה ב-17%, סיינה (סימול CIEN) המריאה ב-25% וקורנינג (סימול GLW) עלתה ב-13%.

נוקיה הודיעה היום כי זכתה בחוזה בלעדי לספק ציוד G3 לרשתות של אורנג' שווייץ. מנייתה עלתה בוול סטריט ב-5.5%, ובעקבותיה עלתה אריקסון (סימול (ERICY) ב-10%. מוטורולה סגרה בעלייה של 13%, לנוכח הערכות סותרות לגבי תוצאותיה העסקיות לרבעון, שאמורות להתפרסם אחרי הסגירה.

בתחום האינטרנט נרשמה מגמה מעורבת לקראת פרסום הדו"ח הרבעוני של יאהו מחר. יאהו הוסיפה 2.4%, אמזון עלתה ב-7.4%, מניית eBay (אי.ביי) עלתה ב-3.9% ו-AOL-טיים וורנר עלתה ב-1.4%, לאחר שהודיעה כי תנפיק איגרות חוב בסך 3 מיליארד דולר לצורך החזר הלוואות לבנקים והתרחבות.

חברת הנפט שמרוק (סימול UDL) הונפקה היום לראשונה ומנייתה הפתיעה במהלך היום כאשר נסקה ב-15%. בחודשים שלפני ההנפקה העלתה החברה כמה פעמים את כמות המניות ואת מחירן. היום הונפקו 4.5 מיליון מניות לפי מחיר של 24.5 דולר למניה, בעוד שבאוקטובר 2000 התכוונה החברה להנפיק 4 מיליון מניות לפי 20 דולר למניה. שמרוק סגרה בעלייה של 14.3% במחיר של 28 דולר.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully