וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

האחים קחטן מנסים להציל את מן: תנסה לגייס 18 מ' ש' בהנפקת זכויות

שלומי גולובינסקי

11.4.2001 / 10:10

יצרנית שימורי הדגים מן, שהפסידה השנה 4.9 מיליון שקל, שוב פירסמה אזהרת עסק חי, והיא סובלת מירידה חדה בהכנסות

המצב ביצרנית שימורי הדגים מן , שבשליטת מאיר ועזרא קחטן אנוש. הערת "עסק חי" מטעם רואי החשבון של החברה מופיעה גם בדו"חות הרבעון הרביעי של מן שממשיכה לצבור הפסדים, במקביל לירידה במחזור המכירות שלה.

את הרבעון הרביעי של השנה, למשל, סיימה מן עם הכנסות של 954 אלף שקל בלבד, לעומת מכירות של 1.67 מיליון שקל ברבעון המקביל. ההפסד ברבעון הסתכם ב-1.23 מיליון שקל, והוא מוביל את מן לסיים את שנת 2000 עם מכירות של 4.7 מיליון שקל והפסד גבוה יותר של 4.9 מיליון שקל.

ההכנסות שרשמה מן בשנה כולה מצביעות על נפילה של 50% ביחס להכנסות שנרשמו ב-1999. הסיבה לירידה החדה במחזור הפעילות של החברה נובעת מהפסקת פעילות השיווק של מוצרי החברה ביחד עם סלטי שמיר, ומהפסקת הייצור בקו המוצרים המטוגנים של החברה. הייצור בקו זה הופסק בכדי להתאימו לדרישות איכות הסביבה.

מן סובלת מגירעון של 15 מיליון שקל בהון העצמי (בשל הפסדים צבורים של 77 מיליון שקל), ומאשראי שוטף מתאגידים בנקאיים בהיקף של 8.2 מיליון שקל.

הרכוש השוטף של החברה מסתכם בשני מיליון שקל בלבד, כשיתרת המזומנים בקופתה של החברה מסתכמת ב-144 אלף שקל בלבד, נכון לסוף השנה שעברה.

הגירעון הגדול בהון העצמי של החברה מציב אותה כמובן בסכנת מחיקה מהמסחר בבורסה. לכן החליטו במן להכין תשקיף במטרה לגייס 18 מיליון שקל בדרך של הנפקת זכויות. משפחת קחטן, המחזיקה ב-55% מהון המניות של החברה, מתכננת במסגרת הליך הנפקת הזכויות להפוך את ההלוואות שהעניקו לחברה (בהיקף של 8.7 מיליון שקל) להון.

במן מעריכים כי הצלחת ביצוע התוכנית תביא לשיפור במצבה הכספי של החברה, ובתזרימי המזומנים שלה. מנגד, אם תיכשל התוכנית, קים ספק רב ביכולתה של מן להמשיך בפעילותה כעסק חי.

חברת מן אינה העסק היחידי של משפחת קחטן שסובלת מאזהרת עסק חי. גם חברת הנדל"ן יוניקורן, פירסמה בדו"חותיה הכספיים אזהרה דומה, אם בנק דיסקונט לא יעמיד אשראי לפרויטק שהחברה מעורבת בו בתל אביב. משפחת קחטן היא גם בעלת השליטה בחברת נדל"ן בורסאית נוספת, גרנד סנטר .

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully