וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ' מתאים את התחזיות השנתיות של די.אס.פי.ג'י למציאות

רמי קפלן

11.4.2001 / 10:32

מצפה לרווח של 90 סנט למניה ב-2001 במקום 1.1 ד'; התחזית לרבעון הראשון לא משתנה; המלצת ה"קנייה" נותרת לאור ציפיות גבוהות לטווח ארוך

די.אס.פי.ג'י , שהיא אחת מחברות הטכנולוגיה הבודדות שלא פירסמו אזהרת רווח לרבעון זה, זוכה לאמון האנליסטים של בית ההשקעות מריל לינץ', אשר מותירים את תחזיתם הרבעונית לגביה על כנה, כלומר - ציפייה לרווח של 19 סנט למניה.

אולם, בתנאי השוק הנוכחיים, מידת האמון עומדת להתמצות יחד עם הרבעון, ויחס האנליסטים לתוצאות השנתיות שונה לגמרי.

התחזית השנתית של די.אס.פי.ג'י שנערכה "בימים שמחים יותר", כלשונם של האנליסטים אילנה טרסטון ומרק ליפסיס, ושהתבססה על ציפייה להתאוששות כלכלית בחצי השני של 2001, איננה רלוונטית עוד בעיניהם.

בדומה מאוד לאנליסטים מבתי השקעות מובילים אחרים, צופים עתה טרסטון וליפסיס רווח שנתי למניה של 90 סנט, במקום תחזית קודמת לרווח של 1.1 דולרים. בבית השקעות WR האמברכט, למשל, מצפים לרווח של 88 סנט למניה, לאחר עדכון מהערכה קודמת ל-1.11 דולרים.

את עיקר הבעיה של די.אס.פי.ג'י מאתרים האנליסטים בתחום הטלפוניה הדיגיטלית אינטגרטיווית (IDT) , שיותר מתחומי הפעילות האחרים של החברה, מושפע מביקושים קצרי טווח מצד חברות אמריקאיות הנוטות להיקלע לאחרונה לקשיים. דא עקא, תחום זה הוא מנוע ההכנסות העיקרי של החברה, והיא מובילה את השוק שלו עם נתח של 45%, לפני לוסנט האוחזת ב-20% ממנו.

כמו שווקים אחרים בעת האחרונה, גם בשוק ה-IDT ירדה רמת הצפיות (VISIBILITY) אל קרוב לאפס, כאשר רוב הלקוחות מתמקדים כעת במיצוי המלאים ועוצרים תוכניות לייצור מוצרים מתקדמים יותר, עד שיקבלו איתותים ברורים יותר בנוגע לרמת הביקוש למוצרים כאלה אצל משתמשי הקצה. המגמה היחידה שניתן לזהות כרגע בבירור היא דווקא מגמה של ירידה במחירים, שאיננה מבשרת טובות עבור היצרנים.

בטווח הארוך תייצר ערך רב עבור משקיעיה

אך אפילו בתנאים קשים אלה ניתן לזקוף לזכותה של די.אס.פי.ג'י, בתור גורם ממתן, את העובדה כי מלאים גדולים אינם עומדים להצטבר בגיליון המאזן שלה, מאחר שהיא נוהגת למכור למפיציה את המוצרים שלה במסגרת הסכמים ללא אופציית החזרה.

חשוב מכך, לרשותה של די.אס.פי.ג'י עומד קו מוצרי עיבוד האותות הדיגיטלי (DSP) שלה, שלטענת החברה איננו חווה כל האטה בביקושים בינתיים, בעיקר בגלל שהוא מתאפיין בהזמנות עבור פרויקטים ארוכי טווח, בסביבות שנתיים קדימה, ועל כן לא נפגע מן המשבר הנוכחי.

כמו כן, מתרחבת לאחרונה פעילות ה-DSP של החברה לאופקים חדשים מעבר לתחום הסלולר המסורתי, לתחומי האודיו (כמו נגני 3MP) , מצלמות דיגיטליות ותעבורת קול במיתוג מנות. גם בשוק זה די.אס.פי.ג'י היא שחקנית מפתח האוחזת בנתח של 25% ממנו, מיד אחרי טקסס אינסטרומנטס (סימול TI) המובילה, בעלת 60% משוק זה.

במריל לינץ' אוהבים את החזון של די.אס.פי.ג'י ומאמינים שלמוצרי החברה בתחומי הקול, הנתונים והעברת הווידיאו בזמן אמת, בשילוב עם טכנולוגיית BlueTooth אלחוטית, פוטנציאל עתידי רב, שאיננו מסוגל לזכות למימוש בתנאי השוק הנוכחיים הקשים. עם זאת, הם מאמינים שבטווח הארוך תייצר די.אס.פי.ג'י ערך רב עבור משקיעיה.

לאור זאת, ועל רקע העובדה שדי.אס.פי.ג'י נסחרת כעת במכפיל רווח של 17.4 ביחס לתחזיות 2001, נמוך מאשר רוב החברות המקבילות בתחום המוליכים למחצה, מותירים טרסטון וליפסיס את המלצת ה"קנייה" לטווח ארוך למניה.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully