וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המועצה למניעת תאונות לבג"ץ: "לאפשר עריכת השתלמות מקצועית"

הארץ

11.4.2001 / 11:11

טוענת כי לאחר פנייתה למשרד העבודה והרווחה לאשר את פתיחת הקורסים, התנה המשרד את מתן אישורו בשורה ארוכה של דרישות המשוללות כל יסוד חוקי

מאת אליסה אודנהיימר

המועצה הלאומית למניעת תאונות והמכון הארצי לתחבורה עתרו אתמול לבג"ץ נגד שר העבודה והרווחה, שלמה בניזרי, ונגד הממונה על הכשרת והדרכת מבוגרים במשרד, אנה גלוק, בבקשה לחייבם לפתוח קורסים מקצועיים בתחומי התחבורה והתעבורה.

העותרים מציינים בעתירתם, שהוגשה באמצעות עו"ד יעל פינקלמן ויוסף מולאור, כי החל מ-99' נקלעה המועצה לקשיים פיננסיים, בקשתה למתן צו להקפאת כל ההליכים המשפטיים נגדה התקבלה, ומונה לה נאמן לביצוע הסדר נושים. לטענתם, לאחר שתמה תקופת הקפאת ההליכים, סירב משרד העבודה לאשר פתיחת קורסים מקצועיים נוספים. לאחר פנייה של המועצה, הסכים המשרד לאשר את פתיחת הקורסים, אך התנה את מתן אישורו בשורה ארוכה של דרישות.

העותרים טוענים כי דרישותיו של משרד העבודה משוללות כל יסוד חוקי, והן חסרות כל היגיון וסבירות. עוד נטען כי דרישת המשרד להפעיל את הקורסים להכשרה מקצועית במסגרת נפרדת ושונה, ובחשבון בנק נפרד, עומדת בניגוד לכל היגיון כלכלי, עסקי או אחר, ותגרום למכון להכשרת נהגים (גוף שהקימה המועצה, ותפקידו להדריך נהגים כאמצעי ניקוד בעבירות תעבורה) להוצאות מיותרות.

העותרים טוענים כי סירובו של המשרד לאשר את פתיחת הקורסים, פוגעת פגיעה חמורה בפעילותו של המכון, תוך שלילת מקור הכנסותיו, ושלילת חופש העיסוק המוקנית למכון (בג"ץ 2843/01) .

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully