וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תשואות ריאליות שליליות של יותר מ-2% במארס לקופות הגמל הגדולות של לאומי והפועלים

אילן מוסנאים

11.4.2001 / 14:29

ברבעון הראשון של 2001 השיגה גדיש, שבניהול בנק הפועלים, תשואה ריאלית שלילית של 2.4%; עצמה של בנק לאומי הניבה תשואה שלילית של 1.4%

הבנקים הגדולים מפרסמים היום את תוצאות קופות הגמל שלהן בחודש מארס, שכצפוי היה חודש חלש מבחינת התשואות שהשיגו מרבית הקופות.

קופת הגמל גדיש של בנק הפועלים , קופת התגמולים הגדולה בישראל עם נכסים בהיקף של 15.3 מיליארד שקל, השיגה בחודש מארס תשואה ריאלית שלילית של 2.5%. מתחילת השנה הציגה הקופה תשואה ריאלית שלילית של 2.4% (ותשואה נומינלית שלילית של 3.2%).

גם עבור עצמה, הקופה המובילה של בנק לאומי עם נכסים של כ-10 מיליארד שקל, לא היה החודש שעבר הרבה יותר מוצלח, והיא הניבה תשואה ריאלית שלילית של 2.03% במארס. בסיכום הרבעון הראשון של 2000 רשמה הקופה תשואה ריאלית שלילית של 1.44%, ותשואה נומינלית שלילית של 2.21%.

מבין שאר קופות הגמל וקרנות ההשתלמות שבניהול שני הבנקים, ניתן לראות כי בקופות המתמחות נרשמו בחודש מארס תשואות ריאליות חיוביות, ואילו בקופות האחרות נרשמו בדרך כלל תשואות ריאליות שליליות.

קופות "דינמית טווח ארוך", "דינמית טווח בינוני" וזהב, של בנק הפועלים הניבו במארס תשואה ריאלית חיובית של 1.7%, 1.0%, 0.5% בהתאמה. לעומתן בלטו עם תשואה שלילית חריגה "דינמית מניות" שאיבדה במארס 6.1% ותאוצה עם תשואה שלילית של 5.3%.

באופן דומה בלטו במארס עם תשואות חיוביות הקופות סגנון שקלים (0.81%), סגנון מט"ח (1.94%) וסגנון מדד (1.36%) של בנק לאומי. מנגד גם בבנק לאומי השיגו הקופות "המנייתיות" תשואות שליליות חדות, כאשר "סגנון מניות" רשמה תשואה שלילית של 4.41% על נכסיה ו"רקיע" הניבה תשואה שלילית של 4.7%.

מבין קרנות ההשתלמות של בנק הפועלים בלטו החודש קרנות כנרות סולידי וכנרות שקלי, אשר הניבו תשואה ריאלית חיובית דומה של 0.7%. לעומת קרן רעות הניבה החודש תשואה שלילית של 1.9% ופקידים הניבה תשואה שלילית של 1.8%.

תשואות קופות הגמל וקרנות ההשתלמות הושפעו החודש מהירידות החדות שנרשמו בשוק המניות הן בארץ והן בחו"ל. בבורסה בתל אביב רשם מדד המניות הכללי ירידה של 13.7% ומדד ת"א 100 רשם ירידה של כ-15%. כמו כן, נרשמה ירידה חדה גם במניות הישראליות הנסחרות בחו"ל בשיעור של כ-20%.

את הירידות החדות במניות מיתנו בחלקן העליות הגבוהות יחסית שרשמו אגרות החוב הממשלתיות הצמודות מדד ומט"ח, וכן העליות המתונות באגרות חוב הלא צמודות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully