וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

NMS רוכשת את הסטארט אפ הישראלי Mobilee בעסקה של מזומן ומניות; הערכות: שווי העסקה - 17 מ' ד'

גיא הדס

11.4.2001 / 14:52

Mobilee מפתח טכנולוגיה לתרגום תוכן אינטרנט לקול; עובדיו יצטרפו לחטיבת פתרונות הרשת של NMS

חברת ציוד התקשורת האמריקאית NMS (סימול NMSS) רוכשת את הסטארט אפ הישראלי Mobilee (לשעבר Shoutmail.com), המפתח טכנולוגיה להמרת טקסט מהאינטרנט לקול (Text To Speech) .

סכום הרכישה לא נמסר, אולם NMS תשלם גם במניות וגם במזומן עבור הסטארט אפ וההערכות הן כי מדובר בעסקה ששוויה 17 מיליון דולר. מועצות המנהלים של שתי החברות אישרו את הרכישה בכפוף לתנאי הסיכום הנהוגים. תנאי ההסכם לא נמסרו.

מובילי הוקמה ב-1998 בשם Shoutmail.com, והקימה פורטל המשלב אינטרנט בטקסט וקול. הפורטל נתן שירות למנויים שבו ניתן להשאיר הודעות קוליות בתא הדואר האלקטרוני. בינתיים, הפורטל נסגר והחברה שינתה את שמה למובילי. עתה היא מתמקדת בטכנולוגיה שפיתחה, המאפשרת אינטראקציה קולית עם האינטרנט ומוכרת את הטכנולוגיה לפורטלים שרוצים לבסס שירות קולי.

העסקה המרכזית של החברה בוצעה עם הפורטל האמריקאי הגדול Lycos. למובילי רשת של טלפונים מקומיים ברחבי ארה"ב, כך שהפורטל חוסך עלויות של שיחות חינם (1-800) , והעלות של השיחה עוברת לצרכן.

מרכזה של מובילי נמצא בבוסטון והיא מעסיקה 28 עובדים. 22 מתוכם פועלים ממרכז המחקר והפיתוח בישראל. החברה הוקמה על ידי משפחת גדליה, יעקב המכהן כנשיא ומנכ"ל החברה, דוד המרכז את תחום המחקר והפיתוח ויהושוע, סגן נשיא ומנהל המוצרים.

עובדי Mobilee יצטרפו לחטיבת פתרונות הרשת של NMS, שם ימשיכו להתמקד בפיתוח מוצרים ושירותים מבוססי-קול ויקחו חלק בתמיכה בלקוחות ובשותפי Mobilee.

נצ'ורל מיקרוסיסטמס, מפתחת ציוד תקשורת המיועד להעברת קול ונתונים באמצעות מיתוג מנות. החברה נחשבת למתחרתה של אודיוקודס בתחום. התוצר הראשון של הרכישה המתוכננת, HearSay SoftServer, הוא מערכת אינטרנט המחברת מכשירי טלפון לתכנים מופעלי-דיבור.

החברה נסחרת בנאסד"ק לפי שווי הנמוך מ-300 מיליון דולר, אולם בקופתה נמצאים 309 מיליון דולר, באמצעותם היא רכשה את הסטארט אפ הישראלי.

על פי מחקר שוק האינטרנט הקולי מחודש מארס 2001 שנעשה על ידי Kelsey Group, מתפתח שוק גלובלי בתחום המידע, המסרים ושירותי טיפול הלקוחות המבוססים על טכנולוגיות זיהוי דיבור. הדו"ח צופה כי ההכנסות העולמיות מיישומי קול ואינטרנט קולי יגיעו ל-41 מיליארד דולר עד שנת 2005.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully