וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ענקית אחסון הנתונים ברשת EMC פירסמה אזהרת רווח לרבעון הראשון

יהודה שויצר

11.4.2001 / 15:59

החברה צופה כי רווחיה יהיו נמוכים ב-10% מהתחזיות המוקדמות; מניית החברה הוגדרה כמניית העשור הקודם עם תשואה שנתית של 82%

EMC, יצרנית התוכנות לאחסון נתונים ברשת, פירסמה אזהרת רווח לרבעון הראשון של השנה. החברה, שמנייתה הוגדרה כמניית העשור הקודם, הודיעה כי רווחיה ייפלו ב-10% מהתחזיות המוקדמות. החברה מעריכה כי רווחיה ברבעון הראשון יהיו 18 סנט למניה, לעומת תחזיות לרווח של 20 סנט למניה.

בהודעתה ציינה החברה כי ירידה בדרישה למוצריה וההאטה הכלכלית הובילו לשינוי התחזיות. החברה גם הודיעה כי הכנסותיה יעלו ב-37% ברבעון הראשון.

בפברואר הזהירה החברה כי הצמיחה ב-2001 תהיה נמוכה מהתחזיות. החברה ציינה כי עקב ההאטה בכלכלת ארה"ב היא מצפה להכנסות של 12 מיליארד דולר, בהתאם לתחזיות, ולצמיחה של 35%-25% בהכנסות. הודעה זו הפתיעה לא מעט אנשים, מאחר שהיה נראה כי ההאטה בכלכלה האמריקאית לא משפיעה כלל על עסקי החברה.

החברה הודיעה כי הצמצום בהוצאות חברות האינטרנט ונפילת חברות דוט.קום רבות, שהיוו חלק מבסיס הלקוחות של החברה, הובילו לקיצוץ תחזית הצמיחה.

מניית החברה הוגדרה במשך שנים כמניה שתנודות השוק אינן גוררות אותה לירידות חדות. לפני מספר חודשים הוכרזה המניה כמניית העשור. גם לאחר המפולת ההדרגתית בנאסד"ק ב-2000 הצליחה EMC לספק תשואה שנתית ממוצעת של 82%. במלים אחרות, מי שהשקיע 1,000 דולר בחברה בסוף 1990 קיבל כעבור 10 שנים סכום של 398 אלף דולר.

EMC מייצרת מערכות לאחסון מידע ברשתות, ועם לקוחותיה נמנים חברות ענק בתחומי הפיננסים, שירותים, בריאות, תיירות והאינטרנט. החברה שולטת בנתח שוק של 26% בתחום המערכות המאפשרות לשמור מידע על לקוחות, היסטוריה של התכתבויות בדואר אלקטרוני ועוד.

רווחי EMC האמירו בשנה שעברה ל-8.9 מיליארד דולר לעומת רווחים של 150 מיליון דולר ב-1990.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully