וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

צו מניעה זמני כנגד משווקת מוצרי אלפרו בגין פגיעה בהסכם בלעדיות ליבוא מוצריה

אמיר הלמר

11.4.2001 / 16:09

יצרנית מוצרי חלב הסויה טוענת כי פרמה החלה בשיווק מוצרים שלה שיובאו באמצעות מסמכים מזויפים ושיווקם נאסר ע"י משרד הבריאות

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב הוציא היום, לבקשת חברת אלפרו, היצרנית הגדולה בעולם למוצרי חלב סויה וחברת בית טבע קל המשווקת את מוצריה, צו מניעה זמני במעמד צד אחד כנגד חברת ש.ק פרמה, האוסר עליה לשווק ולסחור במוצרי אלפרו, וכן לאסוף מלקוחותיה את הסחורה שכבר שיווקה להם.

מהבקשה לצו מניעה שהגישו חברת אלפרו ובית טבע, באמצעות עוה"ד צבי גרינגליק ושות', עולה כי חברת בית טבע קל הינה היבואנית הבלעדית של מוצרי אלפרו בישראל, ואשר קיבלה את כל האישורים הנדרשים ליבוא המוצרים הללו ממשרד הבריאות.

אלפרו טוענת בבקשתה, כי בתחילת חודש מארס פנה אליה משרד הבריאות בבקשה לאישור מסמכים שהוגשו לה באמצעות לקבלת אישור לייבא מוצר מסוים ממוצריה לארץ. אלפרו טוענת כי הודיעה למשרד הבריאות כי מדובר במסמכים מזויפים, ולאחר מכן התברר לה כי אותו יבואן עלום שם, הגיש למעשה מסמכים רבים נוספים ליבוא מוצרים נוספים של החברה.

אלפרו טוענת כי במשך במשך חודש ניסתה אלפרו להשיג את מסמכי היבוא של מוצריה, שהוגשו למשרד הבריאות אך לטענתה, ללא הצלחה. לבסוף, לאחר דין ודברים נמשך הודיע לה סגן מנהל שירות המזון הארצי, כי החליט להשהות את שחרורם של כל מוצרי אלפרו שיובאו ע"י אותו יבואן, שבשלב זה עדיין נותר עלום שם.

אלפרו טוענת כי למרות החלטה זו של משרד הבריאות התברר לה כי חברת ש.ק פרמה מציעה לסוחרים שונים מוצרים מיובאים מתוצרתה של אלפרו ואשר לא יובאו ע"י חברת טבע קל - היבואנית הבלעדית שלה.

אלפרו מוסיפה כי למרות פניות של משרד הבריאות אל פרמה, בדרישה לחדול משיווק המוצרים, ממשיכה זו לשווקם.

אלפרו טוענת כי יש לה זכות למנוע הפצת מוצרים, ע"י יבואן שזייף מסמכים מטעמה בפנייתו לקבלת רישיון ליבוא. עוד טוענת החברה, כי היא משווקת את מוצריה רק באמצעות משווקים בלעדיים מורשים, ששומרים על הוראות הטיפול במוצרים ומעשיה של המשיבה עלולים לפגוע בה ולגרום לה נזק.

אלפרו עוד טוענת, כי בית טבע מזוהה בשוק עם מוצריה ואף היא זו שהשקיעה בהחדרת המוצרים לשוק, וכל מוצר פגום או תלונה של לקוח עלול לפגוע בבית טבע.

כאמור, ביהמ"ש נעתר לבקשת אלפרו והוציא כנגד המשיבה צו מניעה זמני במעמד צד אחד האוסר עליה להמשיך בהפצת המוצרים, ומורה לאסוף את הסחורה שכבר שווקה על ידה. דיון בעניין נקבע לשבוע הבא במעמד שני הצדדים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully