וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: הנאסד"ק עולה ביותר מ-3% בעקבות מגזר השבבים; סרגון מתרסקת ב-24%

רמי קפלן

11.4.2001 / 21:13

מניות השבבים עולות בעקבות המלצת סלומון סמית ברני; צ'ק פוינט מוסיפה עוד 9%; לנאופטיקס ממשיכה לזנק ב-24%; בריזקום ופלוור ממשיכות להידרדר ב-4% ו-5% בהתאמה

מדד הנאסד"ק עולה כעת ב-3.2% בהובלת מניות המוליכים למחצה, שזכו לשדרוג ציפיות מטעם בית ההשקעות סלומון סמית ברני. מדד הדאו ג'ונס לעומתו יורד כעת בשיעור של 0.8% עקב חולשה שמגלה הסקטור הלא טכנולוגי.

בתפקיד הקטליזטור לעליות היום שימש האנליסט ג'ו ג'וזף מסלומון סמית ברני, שהעלה את ההמלצה למגזר המוליכים למחצה מ"נייטרלי" ל"תשואת שוק" בדו"ח שהוציא היום, וסחף את מגזר הטכנולוגיה כולו לעלייה מרשימה. כזכור, האנליסט הזה היה הזרז לנפילות הראשונות של מניות השבבים ברבעון הקודם, כאשר הוציא דו"ח דובי על המגזר.

על רקע הדברים האלה, אפילו אזהרת הרווח החמורה שפירסמה היום מוטורולה (סימול MOT) לרבעון השני של 2001 לא הצליחה לערער את מצב הרוח. ולראיה, מניית מוטורולה מרשה לעצמה לעלות ב-3%, למרות הודעת החברה כי הפסדה ברבעון הבא עומד עוד להעמיק, ביחס לרבעון הראשון.

אולטיקום ואם סיסטמס ממשיכות לזנק

לאחר שרשמו עליות נאות בפתיחה, התמתנה המגמה בקרב המניות הישראליות, וכעת הן נסחרות במגמה מעורבת.

ענקית אבטחת התוכנה צ'ק פוינט בולטת בעלייה של 9% למחיר של 62.8 דולר, לאחר שדיווחה היום על תחילת שיווקו של פיתרון חדש מבוסס לינוקס לאבטחת תוכנה, עבור עסקים בינוניים וגדולים ועבור ספקי שירותים בצפון אמריקה, בשיתוף עם חברת קומפאק. הפיתרון, שיכונה SolutionPaq, משלב את השרתים של קומפאק ותוכנת הפיירוול של צ'ק פוינט.

גם חברת אמדוקס , שהודיעה היום על שני חוזים חדשים, עם ליברטל-וודאפון ועם XACCT טכנולוגיות, ממשיכה לעלות היום, הפעם ב-3% למחיר של 49 דולר.

מניית לנאופטיקס ממשיכה להמריא גם היום, הפעם ב-24.1% למחיר של 7.3 דולרים, אחרי שכבר זינקה אתמול ב-32%. בית ההשקעות ליהמן ברדרס העניק היום למניה המלצת "קנייה חזקה", למרות שהעריך כי החברה הבת, איזיצ'יפ, העסק העיקרי של לנאופטיקס, לא תייצר זרם מזומנים חיובי בשנתיים הקרובות.

אולם, לאור השווי בו התנהל גיוס המזומנים האחרון של איזיצ'יפ (122 מיליון דולר), בבית ההשקעות האמריקאי מעריכים כי ברגע שהיא תוציא מוצר מוכן לשוק, איזיצי'פ הופכת למועמדת טובה לרכישה. בליהמן מצפים כי רכישה כזו, אם אכן תתבצע, תהיה במחיר גבוה יותר מהמחיר בו בוצע גיוס ההון האחרון של החברה.

מניות נוספות שממשיכות את התנופה מאתמול הן אולטיקום שמעפילה ב-11.5% נוספים למחיר של 18.9 דולר ומניית אם סיסטמס שמוסיפה לערכה עוד 9.6% ונסחרת במחיר של 8 דולרים.

את רשימת הישראליות היורדות מובילה היום חברת סרגון שהפתיעה עם אזהרת רווח בלתי צפויה. המניה קורסת כעת ב-24.1% למחיר של 2.6 דולרים. הכנסותיה של יצרנית מערכות האלחוט יעמדו בסוף הרבעון על 12.6 מיליון דולר והפסדה הרבעוני על 9-8 סנט, לעומת תחזיות להכנסה של 13.4-13.3 מיליון דולר והפסד של סנט אחד או אף איזון בשורת הרווח.

אליה מצטרפות אחיותיה לשוק האלחוט ההולך ונחבט, מניות בריזקום ופלוור , שלא מפסיקות לרדת מאז ההודעה הטרייה על המיזוג ביניהן. שתי המניות משילות היום 4.2% ו-5.2% בהתאמה למחירים של 4.1 ו-2.9 דולרים. מאז הודעת המיזוג הורידו שתי המניות כמעט שליש ממשקלן.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully