וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מריל לינץ': EMC פירסמה אזהרת רווח, אך לא תהיה לכך השפעה שלילית על שותפת ה-OEM שלה פריסייס

גתית פנקס

11.4.2001 / 21:56

מאמינים כי פריסייס תפגוש את תחזיותיהם לרבעון הראשון - הכנסות של 10.5 מ' ד' והפסד של 4 ס' למניה - ומעריכים כי EMC תתרום בשני הרבעונים הקרובים 25%-20% למכירות פריסייס

יצרנית התוכנות לאחסון נתונים ברשת, EMC (סימול EMC) , פירסמה היום אזהרת רווח לרבעון הראשון של 2001, ומאחר שההערכות הן כי ברבעון הקרוב היא תתרום 25%-20% להכנסותיה של חברת פריסייס הישראלית, בית ההשקעות מריל לינץ' מפרסם היום דו"ח קצר ובו הוא מרגיע: "יחסי ה-OEM של פריסייס עם EMC ימשיכו לצמוח".

EMC הודיעה היום כי רווחיה יהיו נמוכים ב-10% מהתחזיות הממוצעות בוול סטריט, וכי הם יסתכמו ב-18 סנט למניה. החברה הודיעה כי ירידה בדרישה למוצריה וההאטה הכלכלית הובילו לשינוי התחזיות, אולם היא גם הודיעה כי הכנסותיה יעלו ב-37% ברבעון הראשון.

האנליסט מארק פרננדס אומר כי מתוצאותיה הפיננסיות הראשוניות של EMC לרבעון הראשון עולה כי מכירות התוכנה שלה ברבעון נותרו חזקות, וכי החולשה מקורה בעסקים אחרים (החברה מספקת הן תוכנה והן חומרה לארגונים). למעשה, הם אומרים כי מכירות התוכנה של EMC אמורות לצמוח ב-73% בחישוב שנתי, לאחר שברבעון הרביעי צמחו ב-72%.

אמדוקס ו-HP ישפרו את התמונה עבור פריסייס

במריל לינץ' מעריכים כי הן ברבעון הראשון והן ברבעון השני של השנה יוסיף ערוץ ה-OEM של EMC לתרום 25%-20% להכנסות פריסייס. המכירות מ-EMC צפויות אומנם לעלות בחישוב דולרי, אך הן אמורות לרדת באחוזים מההכנסות הכוללות של פריסייס, וזאת על רקע שותפויותיה של פריסייס עם חברות כמו אמדוקס ו-HP (היולט פאקרד) . פרננדס מאמין שמשקלה של EMC יעלה ב-3-2 הרבעונים הקרובים, אך לא נראה כי במריל לינץ' מרמזים לכך שהחשיפה הגדלה אל ענקית האחסון עלולה להיות מזיקה לפריסייס.

פריסייס מתמחה בשיפור הביצועים של מערכות המידע בארגון ובזירות המסחר האלקטרוניות. מוצרי התוכנה שפיתחה פריסייס מאתרים צווארי בקבוק ומשפרים ביצועים של מערכות מסדי נתונים, מערכות אינטרנט ואפליקציות עסקיות המותאמות לסייע ביישומי מסחר אלקטרוני. החברה נסחרת בבורסת הנאסד"ק לפי שווי של כ-440 מיליון דולר.

"אנו חשים בנוח עם תחזיותינו להפסד של 4 סנט למניה ולהכנסות של 10.5 מיליון דולר עבור פריסייס ברבעון הראשון", אומרים במריל לינץ' ומותירים למניה את המלצת ה"קנייה". התחזית הממוצעת בוול סטריט היא כי החברה תדווח על הפסד של 4 סנט למניה, ובבית ההשקעות אופנהיימר אף מגלים אופטימיות ומקווים לרווח של 3 סנט למניה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully