וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

YES הפסיקה התקשרותה עם ברן ותבצע ההתקנות בעצמה

הארץ

12.4.2001 / 7:40

כך מסר אמש מנכ"ל החברה, שלמה לירן; לדבריו מטרתו העיקרית של הצעד היא ייעול מערכת ההתקנות של YES, כך מדווח "הארץ"

מאת הדר חורש

חברת הלוויין YES הודיעה אתמול לחברת ההתקנות ברן על הפסקת ההתקשרות ביניהן. ברן היא המבצעת העיקרית של התקנות YES בבתי המנויים, והיא מפעילה מערך של קבלני משנה המבצעים את ההתקנות בפועל. היקף העסקה בין חברת הלוויין לברן מסתכם בכ-30 מיליון שקל לחודש, ומרבית הכסף משולם לקבלני משנה.

מנכ"ל YES, שלמה לירן, אמר אתמול ל"הארץ" כי הפסקת ההתקשרות נעשית ברוח טובה, ובהתאם לתנאי ההסכם בין שתי החברות.

הוא הוסיף כי YES אינה מתכוונת להתקשר עם קבלן התקנות אחר במקומה של ברן, וכי תנהל מספטמבר את מערך ההתקנות שלה בעצמה. ההפסקה תיכנס לפועל בעוד כחצי שנה - ב-19 בספטמבר.

לירן אמר כי המטרה העיקרית של הצעד, היא ייעול מערכת ההתקנות של YES ואיחוד המערכות המטפלות בשירות למנויים: "עם הכנסת השינוי, נוכל לשרת את המנויים בצורה טובה יותר, נשלוט בכל התהליכים ובמידע הרלוונטי על ההתקנות, ונחסוך את העמלות הגבוהות המשולמות לברן עבור שירותי הניהול שלה".

השינוי יחייב את YES לשנות את הסכם חיבור וניתוק המנויים, שנחתם ב-2000 עם חברות הכבלים. ברן מוזכרת בהסכם כקבלן המפקח על ניתוקם וחיבורם של מנויי כבלים המבקשים לעבור לשירותי הלוויין.

לדברי לירן, אין סיבה שחברות הכבלים יתנגדו להסכם, שכן לנעליה של ברן ייכנסו אנשים מיומנים שעבדו בעברבחברות הכבלים עצמן.

בחודשים האחרונים התגלעו מחלוקות קשות בין חברת הלוויין לברן, לנוכח עיכובים בתשלומים של YES לברן. התשלומים לברן ולקבלנים הם אחד מסעיפי ההוצאה העיקריים של YES, ועיכובים בהזרמת כסף על ידי הבנקים ובעלי המניות של החברה גרמו לברן להזהיר פעמיים את חברת הלוויין כי אם לא תשלם את חובה - שתפח ל-70 מיליון שקל - תוגש נגדה בקשת פירוק.

ברן היא אחת החברות הוותיקות והמיומנות בישראל בתחום הפרויקטים ההנדסיים. החברה היא המקימה העיקרית של רשתות התקשורת הסלולריות בישראל, והיא היתה מעורבת בשורה של פרויקטים בתחום הקמת מפעלי תעשייה בישראל. היום צפויה ברן להעביר לבורסה הודעה מפורטת על הפסקת ההסכם עם YES, ועל השפעתה הצפויה על עסקיה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully