וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

התחרות האמיתית תתחיל במאי

הארץ

12.4.2001 / 10:05

YES נדרשת להיערך לתום ימי החסד

בסוף 2000, בעיצומו של המשבר בחברת הטלוויזיה בלוויין YES, הודיעו מנהליה כי היא תשלים היערכות חדשה בסוף הרבעון הראשון של 2001, כלומר, בסוף מארס. המועד לא היה מקרי. בעוד שבוע בדיוק אמור היה חלון הטירינג של YES להיסגר: החל מ-21 באפריל, אמורות חברות הכבלים לקבל היתר לשידורים דיגיטליים של חבילות ערוצים על פי בחירת המנוי. כך תאבד חברת הלוויין את מה שאמורים היו להיות שני היתרונות השיווקיים המרכזי שלה: אפשרות הבחירה בין חבילות ערוצים ואיכות דיגיטלית.

YES לא ניצלה את חלון הטירינג כדי ליצור לעצמה מוניטין של חברה קשובה ומהירת-תגובה. השירות סבל מליקויים רבים - החל מהבטחות שלא קוימו לחיבור מהיר וכלה בתמיכה טכנית שאינה עומדת בעומס הפניות. הבטחתה של YES למנויים העוברים מחברות הכבלים, כי ימשיכו לקבל את כל התכנים של ערוץ המשפחה בכבלים (ערוץ 3) מולאה רק בחלקה. הפקות מקומיות של ערוץ 3 הן נחלתם של מנויי הכבלים בלבד. בנוסף, נקלעה YES למצוקת מזומנים והתקשתה לעמוד במועדי התשלומים לספקים.

ב-YES טוענים כי הסכם המעבר של מנויי כבלים ללוויין גורם עיכוב בגיוס מנויים, אך זהו הסכם שהנהלת החברה חתמה מרצונה החופשי. הוא מקנה לחברות הכבלים חמישה ימים לשמור על מנוי המבקש לעבור ללוויין. נראה כי YES לא השכילה להיערך למאבק על מנוי המבקש לעבור אליה, או על מנוי המבקש לחזור לכבלים לאחר שעבר אליה.

למזלה של YES, גם חברות הכבלים עושות שגיאות. העיכובים בהיערכותן לשידורים דיגיטליים דוחים את כניסתן המלאה לעידן חבילות הערוצים לפחות עד אמצע מאי. אך כעת נדרשת YES להיערך לתום ימי החסד.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully