וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מונה מפרק זמני לחברת E-commony לבקשת עובדיה

אמיר הלמר

12.4.2001 / 11:30

העובדים טוענים כי החברה חייבת להם כמיליון שקל; החברה, שעסקה בפיתוח תוכנה לביצוע תשלומים במסחר באינטרנט, הפסיקה את פעילותה

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב מינה אתמול מפרק זמני לחברת האינטרנט E-commony. זאת, לפי בקשת עובדי החברה, הטוענים כי החברה חייבת להם כמיליון שקל בגין שכר עבודה.

מבקשת הפירוק שהגישו העובדים, באמצעות עו"ד רונן ברק, עולה כי החברה, שהוקמה באוקטובר 1999 ועסקה בפיתוח תוכנה המאפשרת תשתית תשלומים במסחר באינטרנט, הפסיקה לאחרונה את פעילותה ופיטרה את מרבית עובדיה.

מהבקשה עולה כי החברה נקלעה לקשיים, ומחודש דצמבר 2000 החלו פיטורי עובדים ונסיונות למצוא מקורות מימון להמשך פעילותה.

העובדים טוענים כי בתחילת חודש פברואר חתמו על נייר, לפיו הסכימו להקפיא חלקית את קבלת השכר וההטבות הסוציאליות המגיעות להם עבור החודשים דצמבר 2000-אפריל 2001, וזאת מתוך אמונה כי החברה תעמוד בהבטחותיה לשלם להם את הכספים בתוספת 50%, כבר בחודש מאי השנה, ובתוספת תוכנית אופציות חדשה.

לטענת העובדים, בתחילת חודש אפריל הודיע להם המנכ"ל כי לחברה לא נותרו כספים להמשך קיומה, וכי ספק התקשורת של החברה ניתק את קווי התקשורת, חברת השכרת הרכבים דורשת את החזרתם לאלתר, ולחברה חוב של כ-28 אלף דולר בגין שכירות. מנכ"ל החברה הודיע באותו מעמד על התפטרותו.

בעקבות זאת החליטו עובדי החברה, שעדיין מגיע להם שכר עבודה בסך של כמיליון שקל, להגיש כנגדה את בקשת הפירוק, וביהמ"ש מינה אתמול, ע"פ בקשתם, את עו"ד רונן ברק למפרק הזמני של החברה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully