וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

משפטו הציבורי של דרעי יתחדש ביום שני

הארץ

12.4.2001 / 14:04

דרעי עומד לדין בתיק זה על עבירות מרמה והפרת אמונים בחמש פרשיות; בביהמ"ש נערכים לאפשרות, שתומכי דרעי יגיעו לביהמ"ש ויפגינו במקום

מאת משה ריינפלד

משפטו של אריה דרעי בתיק הציבורי יתחדש ביום שני הבא בבית משפט השלום בירושלים. בבית המשפט נערכים לאפשרות, שתומכי דרעי יגיעו בהמוניהם לבית המשפט ויפגינו במקום.

דרעי עומד לדין בתיק זה על עבירות מרמה והפרת אמונים בחמש פרשיות. לטענת התביעה, כאשר כיהן דרעי כמנכ"ל משרד הפנים ולאחר מכן בתפקיד שר הפנים, הוא ניצל לרעה את סמכויותיו כדי להזרים מיליוני שקלים מתקציב המשרד למוסדות דת. מוסדות אלה מנוהלים על ידי עמותות המקורבות למפלגת ש"ס, ולחלקן קשורים בני משפחתו של דרעי.

החוק אוסר העברת כספים ישירות ממשרד הפנים לעמותות מבלי שההקצבות עמדו בנהלים ובקריטריונים. לטענת התביעה, דרעי עקף איסור זה על ידי שימוש בתקציבי הרשויות המקומיות כ"צינור". סניגוריו של דרעי, ברק טל ודניאל אברבנאל, אינם מכחישים כי דרעי הזרים חלק מהכספים המוזכרים בכתב האישום, אך כופרים בטענת התביעה כי הוא עבר בכך עבירה כלשהי.

משפטו של דרעי בתיק הציבורי עוכב משך ארבע שנים משום שהיועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, וקודמו בתפקיד, מיכאל בן יאיר, רצו לסיים תחילה את משפטו בתיק האישי. לאחר שהתנועה לאיכות השלטון עתרה לבג"ץ נגד העיכוב, הוגש כתב האישום בסוף 1999.

המשפט החל במאי אשתקד, אך נפסק כעבור כמה חודשים משום שהשופטים, שולמית דותן, חיים לחוביצקי ואהרן פרקש לא מצאו זמן פנוי. בינתיים הסתיימו ההליכים המשפטיים נגד דרעי בתיק האישי בדחיית ערעורו, והוא החל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו.

לקראת חידוש המשפט הציבורי, נקבעו מועדים לדיונים עד סוף החודש. ביום שני תסיים התביעה את טיעוניה, וביום שלישי יחלו טיעוני ההגנה. ראשון עדי ההגנה יהיה דרעי עצמו.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully