וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחיקה נוספת באינוונטק: השקעה של 4.5 מיליון שקל בחברת אקטיבניימס ירדה לטמיון

גולן פרידנפלד

4.12.2001 / 13:12

עד היום מחקה חברת ההון סיכון כ-20 מיליון שקל בהשקעות שונות שהתחלקו בין 6 חברות

אינוונטק , חברת ההון סיכון הבורסאית, ש-25% ממנה מחזיקה גרין , מוחקת השקעה של 4.5 מיליון שקל בחברת אקטיבניימס, שהחליטה על סגירת שעריה בישיבת הדירקטוריון אתמול.

ההחלטה על סגירת החברה התקבלה לאחר שהזמנה גדולה שהיתה אמורה להגיע מאחד מבתי הדואר האמריקאים נדחתה, ונדרשה השקעה נוספת בחברה על מנת לאפשר את המשך קיומה. באינוונטק ובאקטיבניימס קיבלו החלטה משותפת על סגירתה של האחרונה.

אינוונטק החזיקה ב-11.6% מחברת אקטיבניימס, שפיתחה תוכנה למתן שירותי מידע ועדכון על שינוי כתובות דואר אלקטרוני. הטכנולוגיה שפותחה באקטיבניימס כוללת שרת לעקיבה (tracking) של כתובות דואר אלקטרוני, המשלב מוצר, תוכנה ושירות, הפועלים יחד עם יישומים ומאגרי נתונים עסקיים קיימים.

המחיקה של ההשקעה באקטיבניימס היא המחיקה החמישית שמבצעת אינוונטק בהשקעותיה, אך היא גם הגדולה שבהן. בדו"חותיה לשנת 2000 פירסמה אינוונטק את המחיקות שביצעה ובהן ההשקעה בחברת אלוטק.

אלוטק עסקה בפיתוח חומרים סופחי חמצן לתעשיית אריזות המזון, ואינוונטק נאלצה למחוק השקעה של מיליון שקל, אשר נוספה למחיקה של 770 אלף שקל שביצעה בעבר. באינוונטק מחפשים כעת משקיע שיקנה את הטכנולוגיה שפיתחה החברה, ואף העמידו לרשות החברה הלוואת בעלים בסכום של 340 אלף שקל.

צדיקה בסדום: ויזוניקס הניבה לאינוונטק מזומנים

ברבעון הראשון של 2000 הודיעה אינוונטק כי היא מוחקת כ-1.8 מיליון שקל בהשקעתה בחברת כרונוס, אך הפעם לא בעקבות סגירת שערי החברה, אלא בעקבות תהליך רה ארגון בכרונוס, במסגרתו השקיעה אינוונטק כ-200 אלף דולר נוספים. בעקבות זאת גדל שיעור ההחזקה בחברה לכ-28% - שיעור ששיקף שווי נמוך יותר מהשווי הרשום בדו"חותיה של אינוונטק והצריך ממנה לבצע את התיקון הנדרש.

עד ליום זה מחקה החברה סכום של כ-20 מיליון שקל, הכולל את חברת קינמון, מיוזיק נוטס, ננוניקס, אלוטק, כרונוס ואקטיבניימס כאמור, אך אינוונטק הצליחה גם להשקיע בחברות שהפיקו לה מזומנים: למשל בחברת ויזוניקס, שהנפיקה לפני כשנה בבורסת פרנקפורט. שווי מניות ויזוניקס שבידי אינוונטק נכון לפברואר 2001 מגיע ל-3.8 מיליון שקל.

רווח הון גדול יותר על הנייר יש לאינוונטק בחברת נובה , המסתכם ב-50 מיליון שקל, לאחר שנובה גייסה בחודש אפריל האחרון 54 מיליון דולר בנאסד"ק. שוויין של מניות נובה שבידי אינוונטק מסתכם כעת ב-13.5 מיליון דולר (כ-56 מיליון שקל).

אינוונטק מחזיקה גם בחבילה של מניות צורן בשווי של 1.4 מיליון דולר, ובחבילת מניות XTL בשווי של 5.5 מיליון ליש"ט, שחסומות למימוש עד לחודש מארס. כך שיחסית לקרנות הון סיכון אחרות, היקף הפגיעה של אינוונטק לפחות עד עכשיו מוגדר על ידי אנשי החברה כ-לא נעים אך לא נורא.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully