וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תל אביב: ברן צנחה ב-15% בעקבות ההודעה על הפסקת ההתקשרות עם YES

אילן מוסנאים

12.4.2001 / 15:36

המעו"ף ירד ב-0.4% במחזור נמוך של 102 מיליון שקל; אי.די.בי אחזקות טיפסה ב-5.3% בעקבות הערכות כי בכוונת אליעזר פישמן להגדיל החזקותיו בחברה

אחרי מספר ימים של עליות נאות, ננעלה בשעות הצהריים הבורסה בירידות קלות, תוך מחזור נמוך של 102 מיליון שקל.

המסחר נפתח בעליות קלות, שהגיעו עד לשיא של 0.7% במעו"ף, ונמשכו מעט אחרי השעה 11:00, כשאז התחלפה המגמה, והמדדים עברו להיסחר בירידות, שהגיעו עד לשפל של כ-1% במעו"ף, אולם התמתנו בהמשך.

מדד המעו"ף סיים את השבוע בירידה של 0.42% לרמה של 402.42 נקודות, ומדד ת"א 100 ירד ב-0.33% לרמה של 394.28 נקודות. התל-טק, לעומתם, רשם עלייה מזערית של 0.05%.

מסחר חיובי בקבוצת אי.די.בי

פעילים בשוק ציינו כי שחקני מעו"ף שקנו ומכרו סלי מעו"ף לאורך שעות היום, תוך שהם מנצלים את המחזורים הנמוכים בבורסה, הם שהובילו את המסחר היום. בנוסף ציינו הפעילים כי המסחר בתל אביב הושפע גם מהמסחר באירופה, שנפתח בעליות קלות ובהמשך עבר לירידות, ומהיחלשות האופטימיות בחוזים העתידיים על הנאסד"ק במהלך המסחר.

את הסיפור המרכזי של המסחר היום ריכזו מניות אי.די.בי אחזקות וברן , שנסחרו בכיוונים מנוגדים.

מניית אי.די.בי אחזקות ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה - 12 מיליון שקל - ועלתה ב-5.3%. נראה שהמניה הגיבה היום לידיעה שפירסם הבוקר העיתון "מעריב", לפיה מנסה איש העסקים אליעזר פישמן להגדיל את החזקותיו בחברה מ-5% ל-15%. יתרה מכך, פעילים בשוק העריכו כי פישמן פעל כבר היום בשוק, באיסוף מניות, ולכן העלייה החדה והמחזור הגבוה שהמניה ריכזה.

גם שאר מניות הקבוצה נסחרו באווירה חיובית, כשמניית אי.די.בי פיתוח עלתה ב-0.8%, דסק"ש עלתה ב-0.5% וכלל תעשיות עלתה ב-0.1%.

דיסקונט ממשיכה לרכז מחזורים ערים

מניית ברן ירדה ב-14.8% במחזור של 6.5 מיליון שקל. החברה אישרה את הידיעה שפורסמה הבוקר בעיתון "הארץ" לפיה חברת הלוויין YES הודיעה לה כי תפסיק החל מספטמבר הקרוב את ההתקשרות עם החברה.

ברן ביצעה עד כה את ההתקנות עבור המנויים החדשים של YES, ופעילות זו היתה בהיקף של כ-30 מיליון שקל בחודש. ביטול ההתקשרות צפוי להקטין את הכנסות החברה ב-2001 בכ-137 מיליון שקל.

מניית בנק דיסקונט המשיכה לרכז גם היום עניין רב ועלתה ב-1.3% תוך מחזור של 7 מיליון שקל. המניה מרכזת מחזורים ערים מאז יום שני, בו פקעה החסימה על מניות העובדים, שהוקצו להם במסגרת הצעת מכר של מניות של הבנק לציבור. לעומתה, מניית בנק פועלים ירדה ב-0.9% במחזור של 10.4 מיליון שקל ומניית בנק לאומי ירדה ב-0.3% במחזור של 4 מיליון שקל.

אלרון מנהלת מגעים למכירת אחזקותיה באלביט

מניית אלרון עלתה ב-0.2% ומניית אלביט עלתה ב-1.7%. אתמול פורסם ב-TheMarker.com כי אלרון, שנכנסה לרשימת המניות המומלצות של ליהמן ברדרס, מנהלת מגעים למכירת אחזקותיה באלביט.

בנוסף, זכתה הבוקר מניית אלרון להעלאת המלצה מכלכלני בנק הפועלים מ"החזק" ל"קנייה". בבנק הפועלים מעלים למניה את מחיר היעד ל-71.7 שקל, הגבוה בכ-21% ממחיר המניה בבורסה.

מניית אלביט מערכות איבדה 3.8% במחזור של 2.5 מיליון שקל. נראה, שבנוסף לפער השלילי של 2.4% שפתחה בנאסד"ק, מושפעת המניה מהכותרת ב"ידיעות אחרונות", לפיה התעשיות הבטחוניות עשויות להפסיד עסקות עם הצבא הטורקי בשווי של כ-6 מיליארד דולר, עקב החלטתה של טורקיה להקפיא עסקות בטחוניות.

מניות נוספות שרשמו ירידות הן כי"ל והחברה לישראל שאיבדו 2.1%, ומניית בזק שירדה ב-1.8%. החברה לישראל הגישה הבוקר תשקיף לגיוס הון באמצעות הנפקת זכויות בהיקף של 60 מיליון דולר.

בקרב המניות הדואליות נרשמה מגמה מעורבת ומסחר רגוע יחסית. מניית מטאלינק עלתה ב-4.7%, מניית טאואר עלתה ב-1.5% ומניית נייס עלתה ב-0.5%. לעומתן מניית ריטליקס ירדה ב-3% ומניית פורמולה איבדה 0.5%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully