וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: יאהו יורדת בעקבות הדו"ח; נתוני המכירות הקמעוניות מדכאים את השוק

דפנה מאור

12.4.2001 / 17:01

ג'נרל אלקטריק וג'וניפר מתבלטות בעליות על רקע ירידה במדדים

המסחר בוול סטריט נפתח בסימן מגמה הססנית, בעקבות דו"ח מכירות קמעוניות חלש. ירידה של 1.9% נרשמת במניית יאהו , יום לאחר שפירסמה דו"ח שעלה על התחזיות. דו"חות נוספים שנתנו את הטון לפני הפתיחה היום היו של ג'נרל אלקטריק וג'וניפר (סימול JNPR), יצרנית ציוד התקשורת, שעמדו בתחזיות.

דו"ח המכירות הקמעוניות למארס היה חלש מהצפוי. ירידה של 0.2% נרשמה לעומת פברואר, ולעומת תחזיות לאי-שינוי. בניכוי מכירות כלי רכב, נרשמה ירידה של 0.1% במכירות, לעומת תחזיות לעלייה של 0.1%.

מדד המחירים ליצרן בארה"ב (PPI) רשם ירידה של 0.1% בחודש מארס, בניגוד לתחזיות שצפו עלייה של 0.1%. מחירי תוצרי האנרגיה, שנפלו בחודש מארס, היו אחראים לירידה. במדד הליבה, שאינו כולל אנרגיה ומזון, נרשמה עלייה צפויה של 0.1%.

ג'וניפר דיווחה על זינוק של 420% בהכנסות ברבעון ועלייה של 700% ברווח ל-85.4 מיליון דולר ברבעון הראשון. הרווח למניה היה 25 סנט למניה, בהתאם לתחזיות. מנייתה עולה ב-5.2%.

ג'נרל אלקטריק דיווחה היום על רווח שיא של 3 מיליארד דולר, או 30 סנט למניה מדוללת ברבעון הראשון. היה זה גידול של 16% לעומת הרבעון המקביל, בהתאם לתחזיות. מנייתה עולה ב-1.7%.

מניית יאהו, שעלתה על תחזיות האנליסטים עם רווח של סנט למניה ברבעון הראשון של השנה, לעומת תחזיות וול סטריט לאיזון, יורדת ב-1.9%. החברה הודיעה כי סגנית נשיא החברה, התר קילן, שהיתה אחראית לפעילות הבינלאומית של יאהו, עומדת לפרוש מהחברה; כמו כן, תפטר יאהו 12% מכוח האדם שלה במטרה להתמודד עם הירידה בהכנסות מפרסום. מניות החברה עלו ב-4.5% במסחר לאחר הסגירה.

רדבאק, יצרנית ציוד התקשורת האופטית, דיווחה על הפסד קטן מהצפוי של 18.4 מיליון דולר, או 13 סנט למניה, ברבעון השלישי של שנת הכספים שלה (הרבעון הראשון של 2001). ברבעון המקביל דיווחה החברה על רווח של 1.4 מיליון דולר. ההכנסות של החברה זינקו ב-166% ל-90.9 מיליון דולר. מניותיה יורדות ב-3.7%, למרות שזינקו ב-15% במסחר לאחר הסגירה אמש.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully