וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבנק הסינגפורי DBS הציע 5.7 מיליארד דולר עבור הבנק ההונג קונגי דאו הנג

רוני שוקן

12.4.2001 / 17:25

המחיר משקף פרמיה של 60% - כלומר פי 3 משוויו הריאלי; פיץ' ו-S&P הורידו בתגובה את דירוג האשראי שלהן ל-DBS

הבנק הסינגפורי DBS Group Holdings הודיע אתמול בערב כי הוא מתכוון לרכוש את דאו הנג בנק גרופ מהונג קונג, בעסקה ששוויה עשוי להגיע ל-5.7 מיליארד דולר. השווי הסופי של העסקה ייקבע על פי החלטת בעלי המניות של דאו הנג, לפי בחירתם בעסקת מזומן בלבד או מזומן ומניות.

רכישת דאו הנג על ידי DBS, הנמצא בבעלות מיעוט של ההמשלה הסינגפורית (35%), תהפוך אותו לבנק הרביעי בגודלו באזורי המפתח באסיה.

נראה כי המנהלים של DBS יתקשו להסביר למשקיעים איך הבנק יזכה לראות רווח מהעסקה, כיוון שהעסקה משקפת פרמיה של מינימום 60% לדאו הנג. העסקה נעשית לפי שווי הגדול פי 3.17-3.07 מערכו על פי מחיר הסגירה של המניה היום בבוקר.

הרכישה האחרונה בהונג קונג בתחום הפיננסים נעשתה לפי שווי הגדול פי 1.49 מהשווי הרשמי של החברה הנרכשת.

העסקה זכתה לתגובות שליליות מצד חברות דירוג האשראי S&P ופיץ'. פיץ' שינתה את התחזיות שלה על DBS מ"יציב" ל"שלילי", ואילו S&P הציב את הבנק ברשימת החברות שנעשה פיקוח על האשראי שלהן, כמובן עם רמיזות שליליות. מודי'ס היתה היחידה שלא שינתה את הדירוג של DBS.

מנהל קרן הון סיכון בסינגפור שסירב להזדהות אמר כי "לשלם פי שלושה עבור בנק קטן מהונג קונג, כשסינרגיה היא כמעט בלתי אפשרית - זה בהחלט מוגזם".

זו עסקת הרכישה השנייה בשלושת השבועות האחרונים שקשורה לממשלה הסינגפורית. אנליסטים הצביעו על ההקבלה להצעת הרכישה של אופטוס האוסטרלית (של כייבל אנד וויירלס) על ידי סינגפור טלקום, תמורת 6.9 מיליארד דולר.

חששות שהסכום אותו הציעה סינגפור טלקום הוא גבוה משוויה הריאלי של אופטוס שלחו את המניה לירידה של 25% בשבוע הראשון לאחר ההודעה על הצעה. הבעלים של דאו הנג (71.3%) הם גאוקו גרופ, קונצרן הונג קונגי שנשלט על ידי משפחת קווק המלאזית.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully