וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וירג'ין תחל לשווק טלפונים ברשת פלאפון ברבעון השני של 2002

גיא הדס

12.4.2001 / 18:18

כך נודע ל-TheMarker.com; פלאפון תחזיק ביותר מ-50% מהמיזם החדש, ותעמיד לרשות וירג'ין את התשתית שלה עבור תשלום זמן אוויר

וירג'ין תחל לשווק מכשירי טלפון סלולרי הנושאים את המותג שלה על גבי רשת פלאפון החל מהרבעון השני של 2002 - כך מתכננת חברת הסלולר פלאפון. ל-TheMarker.com נודע כי החברות קרובות לסיכום, וכי פלאפון תחזיק ביותר מ-50% מהמיזם החדש.

זו הפעם הראשונה שוירג'ין תפעל כמפעילת רשת תקשורת אלחוטית וירטואלית (MVNO) ברשת המבוססת על טכנולוגיית CDMA, שכן עד כה פעלה ברשות GSM בלבד. המותג של וירג'ין יפנה בשלב הראשון בעיקר לצעירים.

במיזם תהיה שותפה גם חברת פועלים תקשורת , שתהווה שותף פיננסי אסטרטגי בעסקה.

הרעיון העומד בבסיס ה-MVNO הוא שחברה נוספת מלבד חברת הסלולר תשווק טלפונים סלולריים, או למעשה תמכור דקות שיחה. הדבר מתבצע באמצעות רכישת כמות סיטונית של דקות אוויר בהנחה ממפעיל הרשת, במקרה זה פלאפון, ומכירתו תוך ניצול ערוצי שיווק ומיתוג המפיץ. אותו מפיץ לא מקים תשתית סלולרית ואינו הופך לבעל רשיון מפעיל.

בשיטה זו מפעיל התקשורת הופך לצינור בלבד של שירותי תקשורת, ולא עוסק כלל בתחום השיווקי, דבר המאפשר לו להתמקד בליבה העסקית ולחסוך בהוצאות השיווק הגבוהות מאד. כמו כן אם המותג והיכולת התפעולית של המשווק גבוהים, המפעיל הסלולרי יכול לחדור לשווקים בצורה יעילה יותר.

השיטה הזו היא יחסית חדשה בעולם הסלולר והיא החלה לפעול רק ב-2000. וירג'ין מנצלת את המיתוג החזק שלה בבריטניה, שם היא בעיקר פועלת דרך חברה סלולרית חדשה One2One. במקרה זה השילוב בין שתי החברות היה מוצלח שכן ל- One2One עדיין לא היה מותג ווירג'ן סיפקה לה מסלול שיווק והפצה כמעט בלעדי. היום לוירג'ין יש כמיליון מנויים בשיטה זו, והיא מעוניינת להמשיך ולהתרחב במדינות נוספות בעולם.

פלאפון מקווה גם היא לנצל את השיטה החדשה ולחדור לשוקי נישה בישראל. אולם, החברה החדשה שתוקם בישראל תיתקל במספר בעיות, כשהראשונה היא ששוק הסלולר הישראלי מתקרב לרוויה, ועם הזמן גיוס לקוחות הופך למשימה קשה ביותר. מעבר לכך, וירג'ין היא אומנם מותג חזק ביותר בבריטניה, אולם כמעט אין מכירים אותה. בנוסף, וירג'ין מנצלת את השוק הסלולרי כדי לדחוף מכירות מוצרים נוספים שהיא מפיצה, כמו סוכנות הנסיעות שלה ודיסקים, אולם בישראל אין לה כרגע עסקים אותם היא יכולה לקדם.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully