וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דו"חות האנליסטים מעלים: יש יותר מפרשנות אחת לתוצאות הרבעוניות של מרקורי

גיא ימין

12.4.2001 / 18:53

בבית ההשקעות פרודנשל הורידו את המלצתם למרקורי ל"החזק" מ"קנייה חזקה" קודם לכן, בשל חשש לירידה בהכנסות מרשיונות ובצפיות החברה

בתי ההשקעות עטו על דו"חותיה של מרקורי שהתפרסמו אמש לאחר המסחר, והמסקנות אליהם הגיעו נעות בין אופטימיות זהירה לבין חששות מפני הצפוי ברבעונים הקרובים. האנליסטים המסקרים את המניה מעניקים לה המלצות "קנייה חזקה" כמו גם המלצות "החזק", כשבכל אחד מתמקדים בזוויות שונות של התוצאות לרבעון הראשון, ושיחת הוועידה שערכה החברה אחריהן.

בקצה השלילי של סקאלת האנליסטים ניתן למצוא את בית ההשקעות פרודנשל. על אף שמרקורי היכתה את תחזית בית ההשקעות הן בשורת ההכנסות, עם מכירות של 90.7 מיליון דולר ברבעון הראשון, והן בשורה התחתונה, עם רווח של 18 סנט למניה, בבית ההשקעות מסתכלים קדימה, ומביעים חשש לגבי יכולתה של החברה להמשיך בהצגת תוצאות "משובחות" גם ברבעונים הבאים.

מחיר היעד של פרודנשל נמוך ממחיר המניה הנוכחי

האנליסטים ג'ון מקפיק וטוד בורנסייד מדגישים כי מרקורי החמיצה, לראשונה מאז החלו בסיקור המניה ברבעון השני של 1999, את הערכותיהם למכירות הרשיונות, וכי על אף שהחברה הציגה צמיחה של 50.2%, גבוה מציפיותיהם לצמיחה של 47.7%, צמיחה זו היא הנמוכה ביותר מאז הרבעון השני של 1998.

יותר מכך, ההאטה עשויה להימשך גם ברבעונים הקרובים, והצפיות של החברה יורדת, נתון קשה לחברה שדיווחה על עלייה בצפיות כל רבעון מאז החלו האנליסטים בפרודנשל לכסות את המניה. חששות אלה מיתרגמים להורדת ההמלצה למרקורי ל"החזק" מ"קנייה חזקה" והורדת מחיר היעד למניה ל-43 דולר, תחת 58 דולר קודם לכן, ונמוך מהמחיר בו נסחרת המניה כעת.

מסקנות אלה אינן באות בקלות לאנליסטים, כפי שהם מדווחים בעצמם: "בכנות, אנו מעריכים את מרקורי כאחת מהחברות המנוהלות טוב ביותר מבחינה אופרטיווית, אסטרטגית ופיננסית, אם לא הטובה שבהן", הם אומרים, ומוסיפים כי התוצאות הללו משקפות את ההאטה הכללית בהוצאות על IT שמתגלה כחמורה מכפי שצפו.

מרקורי סגרה חוזים מוקדם ברבעון הראשון

ואם מדברים על ניהול אסטרטגי, בבית ההשקעות מעריכים כי מרקורי קיבלה החלטה להגדיל את צבר ההזמנות לרשיונות ברבעונים הקרובים, וזאת על מנת לצמצם את השפעת ההאטה על דו"חותיה. עובדה זו באה לידי ביטוי בכך שמרקורי הקטינה את מספר ימי הלקוח (DSO) ברבעון הראשון, מה שמצביע על סגירת חוזים בשלב מוקדם יחסית של הרבעון הראשון.

האנליסטים אינם שוכחים לציין את דפוסי ההוצאה של לקוחותיה של מרקורי, המשחקים לטובת החברה. ההאטה בכלכלה מדרבנת אותם לבצע רכישות של כלי תוכנה, שההחזר על השקעה שלהם מהיר יחסית. גודל העסקה הממוצע של מרקורי ברבעון, 65-60 אלף דולר, מאפשר ללקוחות לחזק את התשתית של פרויקטים קיימים, בעלות נמוכה בהשוואה למתחרים.

כך, פרט למוצרי הדגל של החברה, ה-LoadRunner וה-Topaz, ניתן לציין את מוצרי ה-ASQ (Automated Software Quality ו-APM (Application Performance Management) כפתרונות המיושמים בשלבים האחרונים של הטמעת השרת שמפעיל הלקוח.

לצפייה בריכוז המלצות האנליסטים לחצו על הלינק "המלצות אנליסטים" שבראש העמוד

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully