וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אירופה: לייקוס אירופה נסקה ב-36% והובילה את העליות במניות האינטרנט

יהודה שויצר

12.4.2001 / 21:23

ירידות שערים במניות ציוד הטלקום והשבבים; מניות הנפט עלו בהובלת אנטרפרייז אויל

יום מסחר נטול ריגושים ותהפוכות שהתבטא בעיקר במימושי רווחים עבר על שוקי ההון אירופה. המדדים המובילים ביבשת רשמו מגמה מעורבת, תוך ירידות שערים במניות ציוד התקשורת מחד גיסא ועליות שערים במניות הנפט וחלק ממניות האינטרנט מאידך גיסא. מחר לא יתקיים מסחר בבורסות אירופה וניו יורק בעקבות חג הפסחא.

בתום יום המסחר ירד מדד ה-FTSE בלונדון ב-0.4%, מדד הטכנולוגיות בממלכה, ה-techMARK ירד בשיעור של 0.7%. בפאריס עלה ה-CAC 40 ב-0.2% ובפרנקפורט עלה מדד הדקס ב-0.9%.

חברת הטלפוניה והסלולר המובילה בגרמניה, דויטשה טלקום, מעריכה כי מכירותיה בשנת 2001 יאמירו ל-50 מיליארד יורו (44.4 מיליארד דולר). מנכ"ל החברה, רון זומר, העריך כי למרות הקשיים בענף הסלולר, יחידת הסלולר של החברה תראה שיפור משמעותי ברווחים. מניית ענקית הטלקום עלתה ב-1%.

מונופול הטלפוניה לשעבר מצרפת, פראנס טלקום, עלה ב-0.2% ובריטיש טלקום עלתה ב-1.1%. אורנג', חברת הסלולר מקבוצת פראנס טלקום, ממשיכה לטפס בעקביות למעלה. מניית החברה, שהונפקה לפני מעט יותר מחודש במחיר של 9.5 יורו, עלתה ב-0.8% למחיר של 11.1 יורו.

בלטימור טכנולוג'יס, חברת אבטחת התוכנה הבריטית, פירסמה היום אזהרת רווח ומנייתה קרסה ב-20%. החברה צופה הכנסות של 34 מיליון דולר, נמוך מהתחזיות הקודמות, שצפו מכירות של כ-38 מיליון דולר.

נוקיה זכתה השבוע בחוזה בלעדי עם אורנג' שווייץ, וסיכוייה לתפוס הובלה בשוק התשתיות הסלולריות נראים מזהירים. למרות התחזית האופטימית, מניית החברה רשמה ירידה של 0.6%. אריקסון ירדה ב-1.4% ואלקטל רשמה ירידה מזערית של כ-0.1%.

בית ההשקעות גולדמן סאקס קיצץ היום את תחזית הרווח ליצרנית השבבים הצרפתית STM לשנת 2001. בית השקעות העריך כי רווחי החברה יהיו כ-1.27 יורו למניה, לעומת תחזית קודמת לרווח של 1.73 יורו למניה. לשנת 2002 קיצץ גולדמן סאקס את הערכת הרווח לחברה ל-1.31 יורו למניה מ-2.2 יורו למניה. המניה הגיבה להודעה באדישות ונסגרה קרוב לשער הפתיחה.

בתחום האינטרנט, הדו"ח של יאהו אתמול משך היום את מניות המגזר החבוט לעליות שערים חדות. יאהו פירסמה אמש דו"ח רבעוני שעלה במקצת על התחזיות, והודיעה על תוכנית קיצוצים. למרות תשקיף חלש לרבעון הקרוב, הגיבו המשקיעים בחיוב והזרימו פקודות קנייה רבות למניות האינטרנט. יאהו סיימה בעלייה של 3.2%. לייקוס אירופה נסקה ב-36% על כנפי יאהו, ו-QXL ריקרדו עלתה ב-10% בתום יום המסחר בלונדון.

הפסדי חברת הטלוויזיה בכבלים UPC (סימול UPCOY) יצטמצמו ב-2001, כך העריך היום בית ההשקעות מריל לינץ' בדו"ח הסוקר את מצבה של החברה. חברת הכבלים, המחזיקה במניות חברת תבל הישראלית, תרשום הפסד EBITDA (רווח לפני ריבית, מס, פחת והפחתות) של 204 מיליון יורו. מניות החברה סיימו היום את המסחר בירידה של 4.5%.

אחרי תקופה קצרה של ירידות שערים חזרו היום מניות הנפט לעליות המוכרות. טוטאל פינה עלתה ב-1%, אנטרפרייז אויל רשמה עלייה של 3% ו-Shell סיימה בעלייה קלה של 0.2%.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully