וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נסגרה חברת Digiscents שרכשה את SenseIT

שירות TheMarker.com

12.4.2001 / 21:49

העסקות האחרונות בהיי-טק ובהון סיכון הישראליים

12 באפריל 2001

נסגרה חברת Digiscents האמריקאית שרכשה את SenseIT הישראלית

לפני כחצי שנה הודיעה Digiscents האמריקאית על רכישת חברת הסטארט אפ הישראלית SenseIT, בעסקת החלפת מניות שהיקפה לא נמסר מעולם, וכיום היא מצטרפת לרשימה של מיזמי הטכנולוגיה שקורסים בעקבות חוסר יכולת למצוא מימון להמשך פעילותם.

ככל הידוע, תפסיק Digiscents את פעילותה לחלוטין וכל 70 עובדיה יפוטרו, כולל כל עובדי חברת Digiscents ישראל, לשעבר אנשי SenseIT הישראלית. בעלי המניות של SenseIT לשעבר, ובהם גם חברת ידע - הזרוע היישומית של מכון וייצמן למדע, יחזיקו למעשה בחבילת מניות חסרת ערך של Digiscents.

Digiscents, שנוסדה לפני כשנתיים, עסקה בפיתוח מערכת להפצה דיגיטלית של ריחות וניחוחות. באמצעות פתרונות התוכנה והחומרה המשולבים שלה היא התיימרה לאפשר לאתרי אינטרנט, משחקי וידיאו, פרסומות, סרטים ושאר ערוצי המדיה הדיגיטליים - לשלב גם ריחות, לצד וידיאו ואודיו.

קרן ההון סיכון ורטקס גייסה 150 מ' ד' לקרן המשך

ורטקס ישראל השלימה את הגיוס כחלק מהליך הקמת קרן ההמשך החדשה שלה, ורטקס 2, שהונה יסתכם ב-200 מיליון דולר. לגיוס הנוכחי הצטרפו בחודשים האחרונים חברת התקשורת היפאנית NTT (חברת הטלקום הגדולה בעולם), יצרנית האלקטרוניקה והשעונים קסיו והבנק היפאני, ניקו קפיטל.

11 באפריל 2001

JVP מעדיפה להשקיע בחו"ל: הובילה גיוס של 38 מ' ד' לחברת קווארי

קרן ההון סיכון הירושלמית Jerusalem Venture Partner) JVP) היתה המשקיע המוביל, יחד עם קרן i3 הבריטית, בגיוס הון פרטי לסטארט אפ אמריקאי בשם Quarry, בהיקף כולל של 38 מיליון דולר.

קווארי עוסקת בפיתוח סוויץ' המיועד לרשתות IP, באופן המאפשר לספקי שירותי התקשורת להציע ללקוחות שירותים מתקדמים כגון רשתות וירטואליות פרטיות (VPN) ושירות בקרת רוחב פס (QoS) על גבי רשתות מהירות כגון ATM, רשתות אופטיות ורשתות מבוססות אינטרנט.

NMS רוכשת את הסטארט אפ הישראלי Mobilee בעסקה של מזומן ומניות

NMS האמריקאית (סימול NMSS) רוכשת את הסטארט אפ הישראלי Mobilee (לשעבר Shoutmail.com), המפתח טכנולוגיה להמרת טקסט מהאינטרנט לקול (Text To Speech) .

סכום הרכישה לא נמסר, אולם NMS תשלם גם במניות וגם במזומן עבור הסטארט אפ וההערכות הן כי מדובר בעסקה ששוויה 17 מיליון דולר. מועצות המנהלים של שתי החברות אישרו את הרכישה בכפוף לתנאי הסיכום הנהוגים. תנאי ההסכם לא נמסרו.

10 באפריל 2001

JDS Uniphase השלימה השקעה ראשונה בארץ של כ-6 מ' ד' בסטארט אפ Lynx Photonics

ענקית הרכיבים האופטיים האמריקאית JDS Uniphase השלימה לאחרונה השקעה של 6-5 מיליון דולר בחברת הסטארט אפ הישראלית Lynx Photonics.

הסבב נערך על פי הערכים והשווי שקיבלה Lynx Photonics בסבב הגיוס האחרון שלה, שהסתיים בינואר 2001, ומהווה השלמה מאוחרת שלו. בכך מגיע היקף הסבב השלישי של לינקס לכ-35 מיליון דולר.

הסטארט אפ הישראלי גו לייט גייס 3 מ' ד' מדוייטשה בנק

הסטארט אפ הישראלי השלים את הגיוס באמצעות זרוע ההון סיכון שלו - DB venture Fund וקרן ההון סיכון האמריקאית ABS ventures.

הגיוס בוצע כשלושה חודשים לאחר שהחברה סיימה גיוס של 4 מיליון דולר מקרן ההון סיכון STI Ventures של בני שטיינמץ ובנק השקעות סקנדינווי סטארט אפ פקטורי. בגיוס הראשון שלה גייסה החברה 2 מיליון דולר מ-STI Ventures לפי שווי של 13 מיליון דולר אחרי הכסף.

גו לייט הוקמה ב-1998 על ידי גלעד לדרר אורי כנרות ועופר כנרות שפיתחו עט וירטואלי הפועל על בסיס לייזר ומאפשר מדידת תנועה. לעט ניתן לחבר שבב Bluetooth, כך שניתן יהיה להעביר מידע שנכתב באופן וירטואלי על ידי העט על גבי כל משטח לכל יחידת קצה ממוחשבת.

9 באפריל 2001

הסטארט אפ הוטבר השלים גיוס של 3.5 מ' ד'

הסטארט אפ הישראלי הוטבר, המפתח תוסף לדפדפן אינטרנט אקפלורר, גייס 3.5 מיליון דולר מבנק CE אוטנברג טובין. לאחר ההשקעה מוערך הוטבר ב-47 מיליון דולר.

חברת הסטארט אפ Appilog השלימה גיוס של 4 מ' ד'

פועלים שוקי הון טכנולוגיות הודיעה כי היא וקרנות ההון שבניהולה השקיעו 2 מיליון דולר בחברת הסטארט אפ Appilog, לפי שווי של 10 מיליון דולר אחרי הכסף. זאת, כחלק מסבב הגיוס הראשון שהשלימה בימים אלו החברה, שבמסגרתו השקיעה גם קרן ההון סיכון הישראלית דלתא ונצ'רס סכום דומה, של 2 מיליון דולר.

Appilog עוסקת בפיתוח מערכות מבוססות תוכנה לשליטה ובקרה של מערך האפליקציות הארגוניות. לטכנולוגיה שפיתחה החברה יכולות המאפשרות ניהול תשתית התקשורת של הארגון, תוך זיהוי ומיפוי אוטומטי ודינמי של אלמנטים לוגיים שלה, כגון מסדי נתונים, תהליכים ברשת והקשרים ביניהם. יכולות אלו מאפשרות חיסכון במשאבים, הן ביישום והן בניהול שוטף של מערך המידע הארגוני.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully