וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפסדי יצרנית מחשבי כף היד הנדספרינג עמדו בתחזיות

יהודה שויצר

12.4.2001 / 23:04

החברה דיווחה על זינוק של 261% בהכנסות לשיא של 123.8 מיליון דולר

יצרנית מחשבי כף היד הנדספרינג ממשיכה לרשום הפסדים. החברה, המפתחת את מחשב כף היד וויזור, דיווחה כי הפסדיה ברבעון הראשון עמדו בתחזיות האנליסטים. החברה דיווחה על הפסד של 6 סנטים למניה, לעומת הפסד של 13 סנט למניה ברבעון המקביל.

הכנסות החברה ברבעון הראשון האמירו ב-261% ל-123.8 מיליון דולר, לעומת הכנסות צנועות של 34.3 מיליון דולר ברבעון המקביל. הנדספרינג הוקמה ע"י יוצאי חברת פאלם, והחברה האם לשעבר 3Com, ומאז היא נוגסת ברווחי פאלם.

האטה הכלכלית פוגעת קשה בענף מחשבי כף היד

ההאטה בכלכלה ככלל, ובענף הטכנולוגיות בפרט, פגעה קשות בענף מחשבי כף היד. מניות שלוש החברות המובילות פאלם (סימול PALM) , הנדספרינג ו-Research in Motion (סימול RIMM) ירדו בשיעורים של יותר מ-80% משיאיהן בשנה האחרונה, ועל פי הערכות הן עלולות להמשיך ליפול עם ההאטה תימשך.

כמה אנליסטים כבר הכירו באפשרות זו. ליהמן ברדרס הוריד לפני כשבועיים את תחזיות היעד למניות פאלם והנדספרינג ל-12 חודשים הקרובים ו-US בנקורפ פייפר ג'פרי חתך קשות את יעדי המחירים ל-9 החודשים הקרובים של הנדספרינג ו-RIM והוריד את ההמלצות לשתי המניות.

קיצוץ מחירי היעד היה חד מאוד. מחיר היעד החדש שקבע ליהמן לפאלם הוא 25 דולר, לעומת מחיר קודם של 60 דולר. מחיר היעד להנדספרינג הוא עתה 28 דולר, לעומת 90 דולר קודם. US בנקורפ פייפר ג'פרי חוזה 32 דולר להנדספרינג, לעומת 110 דולר קודם לכן. מחיר היעד שהוא נותן ל-RIM הוא 45 דולר, לעומת 150 דולר קודם.

בפברואר ירדו מכירות מחשבי כף היד ב-3.7% לעומת ינואר ל-164,922 יחידות, לפי נתונים של חברת המחקר PC דאטה. למרות שעדיין לא פורסמו נתונים לגבי המכירות בחודש מארס, גוברות ההערכות כי החולשה שחווה הענף בפברואר נמשכה גם בחודש מארס.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully