וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

וול סטריט: נורטל עלתה ב-14.5% ומשכה את מניות ציוד הטלקום לעליות חדות

יהודה שויצר

13.4.2001 / 0:17

עליות שערים חדות במניות האינטרנט בעקבות הדו"ח של יאהו; הנאסד"ק סגר עלייה שבועית של 14%

יצרניות ציוד התקשורת חזרו לפרוח בוול סטריט, אחרי תקופה ארוכה בה סבלו מירידות שערים חדות, ומשכו את הנאסד"ק ליום נוסף של עליות שערים.

מדד הטכנולוגיות עלה ב-3.3% והשלים עלייה שבועית מטאורית, לנוכח התקופה האחרונה, של 14%. מדד הדאו ג'ונס התחזק ב-1.1%.

יום המסחר התחיל דווקא במבול של בשורות רעות שאותתו על המשך ההאטה. מדד המחירים ליצרן בארה"ב (PPI) רשם ירידה של 0.1% בחודש מארס, בניגוד לתחזיות שצפו עלייה של 0.1%. כן פורסמו נתוני המכירות הקמעוניות שהצביעו על ירידה נוספת.

שתי חברות מענף ציוד הטלקום פירסמו היום את דו"חותיהן והפיחו אופטימיות במגזר כולו. ג'וניפר דיווחה על זינוק של 420% בהכנסות ברבעון ועלייה של 700% ברווח ל-85.4 מיליון דולר ברבעון הראשון. הרווח למניה היה 25 סנט למניה, בהתאם לתחזיות. מנייתה נסקה ב-18% בסיום המסחר. הדו"ח של ג'וניפר הזניק את מניות ציוד התקשורת ובראשן מניות נורטל שעלו ב-14.5% ומניית JDS יוניפייז (JDSU) שסיימה בעלייה של 12%.

רדבאק (סימול RBAK), יצרנית ציוד התקשורת האופטית, עלתה ב-12% לאחר שדיווחה על הפסד קטן מהצפוי של 18.4 מיליון דולר, או 13 סנט למניה, ברבעון השלישי של שנת הכספים שלה (הרבעון הראשון של 2001). ברבעון המקביל דיווחה החברה על רווח של 1.4 מיליון דולר. ההכנסות של החברה זינקו ב-166% ל-90.9 מיליון דולר.

משב הרוח החיובי שהפיצה יאהו אתמול עם פרסום דו"חותיה, גלש גם ליום המסחר הנוכחי. מניית יאהו, שעלתה על תחזיות האנליסטים עם רווח של סנט למניה ברבעון הראשון של השנה, לעומת תחזיות וול סטריט לאיזון, עלתה ב-7%. יתר מניות המגזר רשמו עליות שערים על רקע הדו"ח של החברה. אמזון סיימה בעלייה של 10%, מניית eBay (אי.ביי) עלתה ב-5% ומניית AOL -טיים וורנר רשמה עלייה של 2.5%.

מניות יצרנית ציוד הטלקום קוואלקום שירדו במהלך המסחר לאחר שעיתון סיני דיווח כי ממשלת סין אינה מתכוונת בשלב זה לאמץ את טכנולוגיית ה-3G לטלפונים סלולריים והחלטה סופית בנושא לא תתקבל לפני שנת 2002. סיימו בעלייה של 3.7% לאור הסנטימנט החיובי בוול סטריט.

הרשתות הקמעוניות מפרסמות אזהרת רווח

המכירות הקמעוניות בארה"ב בחודש מארס היו חלשות מהצפוי, ובעיתוי מדהים, שעות ספורות לאחר פרסום הדו"ח, הודיעו שתיים מהקמעונאיות המובילות כי רווחיהן ברבעון הראשון של השנה יהיו נמוכים מהצפוי. רשת החנויות הגדולה וול מארט (סימול WMT) ומתחרתה סירס (סימול S) פירסמו אזהרת רווח.

החברות הודיעו כי רווחיהן נפגעו כתוצאה מהמצב הכלכלי ומזג האוויר הקשה שהדיר את רגלי המשקיעים מחניותיהן. וול מארט ירדה ב-1% וסירס סיימה את המסחר ללא שינוי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully