וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הסטארט אפ Shellcase השלים גיוס לפי שווי של 50 מ' ד'

הארץ

13.4.2001 / 8:47

את הגיוס - השלישי של החברה - בהיקף של 20 מיליון דולר, הוביל בנק ההשקעות SGCohen והשתתפו בו משקיעים אסטרטגיים, בהם מוטורולה וג'נרל אלקטריק

מאת עודד חרמוני

החברה למארזי סיליקון זעירים מירושלים, שלקייס (Shellcase) , השלימה גיוס הון שלישי בהיקף של 20 מיליון דולר, לפי שווי חברה של 50 מיליון דולר לאחר הכסף. את הגיוס הוביל בנק ההשקעות SGCohen והשתתפו בו משקיעים אסטרטגיים, בהם מוטורולה, ג'נרל אלקטריק וחברת Schott Glass מגרמניה. בנוסף השתתפו בגיוס המשקיעים הקודמים בחברה, בהם קרן ההון סיכון הישראלית אינפינטי, כלל אלקטרוניקה, אמפל וקרן ההון סיכון היפאנית ג'פקו.

גיוס ההון של Shellcase נועד להרחבת מפעל הסיליקון של החברה בגן הטכנולוגי במלחה, וכן על מנת להקים מפעל נוסף למארזי שבבים זעירים בקליפורניה, ארה"ב. זאת, בנוסף למפעל שהקימה החברה בטייוואן. מנכ"ל החברה, שלמה אורן, אמר כי האירועים הביטחוניים בישראל השפיעו מאוד על הגיוס שהחל בספטמבר: "היו לנו התחייבויות של גופים גדולים מאירופה וארה"ב. עם תחילת האינתיפאדה הם הודיעו לנו שלאור המצב, הם אינם יכולים לקבל אישור מוועדות ההשקעות שלהם, ונסוגו מההשקעה בחברה. גם ההחלטה על הקמת המפעל בארה"ב נעשתה לאור דרישת חלק מהלקוחות להקים מפעל באזור יציב. אף חברה רצינית לא יכולה להבטיח אספקת מוצר המיוצר באזור שאינו יציב פוליטית", אמר.

חברת Shellcase היא חברה ציבורית שהונפקה בבורסה הקנדית ב-98' . החברה הוקמה ב-93' והיא מתמחה בפיתוח וייצור מארזים זעירים לשבבי סיליקון. טכנולוגיית המארזים הזעירים שפיתחה, מגנה על שבב הסיליקון מפני פגעי סביבה כלחות, לכלוך ואבק. המארז הממוזער עוטף את השבב בין שתי שכבות דקיקות של זכוכית שקופה.

החברה שולטת כיום בשוק המארזים הזעירים לרכיבים אופטיים. היא התפרסמה בשל שתי עסקות: האחת עם חברת גיבן אימג' הישראלית לייצור גלולה קטנה לבליעה המכילה מצלמה זעירה; במארס חתמה Shellcase על עסקה נוספת עם יצרנית האלקטרוניקה היפאנית סניו, לאספקת אריזות למצלמות זעירות שיוטמעו בטלפונים ניידים. על פי ההערכת סניו, היא תייצרעד הרבעון הרביעי של 2001 כ-500 אלף מצלמות באריזות של Shellcase. הטכנולוגיה שפיתחה Shellcase מאפשרת אריזות סיליקון של עד מילימטר מרובע. היישומים של טכנולוגיה זו מגוונים וכוללים שימושים רפואיים, תקשורת ניידת ומצלמות דיגיטליות. באחרונה החלה החברה לפתח יישומים בתחום זיהוי טביעות אצבע, שיאפשרו שימוש בטוח בכרטיסי אשראי. Shellcase מעסיקה כיום 110 עובדים בישראל, ולדברי אורן בכוונת החברה לקלוט עוד 70 עובדים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully