וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נדיס ההולנדית תפתח בישראל רשת לשיווק מוצרי צריכה ואלקטרוניקה

הארץ

13.4.2001 / 9:43

החברה, שבבעלות איש העסקים הישראלי יעקב גלעד, השקיעה 15 מ' ש' בהקמת מרכז מכירות ארצי בחולון

מאת אבי שמול

חברת שיווק מוצרי הצריכה והאלקטרוניקה לבית, נדיס, שבבעלות איש העסקים הישראלי יעקב גלעד, תפתח בשנה הקרובה רשת שיווק למוצריה בישראל. החברה, שמרכז פעילותה בהולנד, השקיעה 15 מיליון שקל בהקמת מרכז מכירות ארצי בחולון, ובכוונתה להשקיע 10 מיליון שקל נוספים בהקמת 5 סניפים, שהראשון שבהם ייפתח בחיפה.

"הסניף הראשון ייפתח בעוד ארבעה חודשים", אמר מנכ"ל הרשת בישראל, אורי אירם, "נדיס משווקת כיום בישראל כ-20 אלף מוצרים שונים דרך קטלוגים ומאות ספקים, ובכוונתה להגדיל את המבחר עד סוף 2002 ל-60 אלף מוצרים. החנויות יתוכננו לרכישה ישירה של סחורה. המוצרים יכללו בין היתר קו של ציוד ציתות והאזנה, וקו חדש שייקרא TRUST, ויכלול את כל ציוד הקצה למחשבים.

מחזור הפעילות של נדיס הגיע ב-2000 להיקף של 300 מיליון דולר. הרשת מחזיקה ב-19 סניפים בבעלותה, ו-75 סניפים נוספים, ומוכרת כאחת החברות הגדולות ביותר באירופה בתחומה. מייסד הרשת, יעקב גלעד, הוא יליד איראן שעלה לארץ, חי כמה שנים בקיבוץ מנרה בגבול הלבנון, נישא להולנדית, והעתיק את פעילותו לאירופה. את שמה של הרשת שבבעלותו, הוא הרכיב מצירוף המלים נדרלנד ואיזראל.

בפברואר 2001 רכש גלעד את רשת קוניג הגרמנית, שמחזור מכירותיה הסתכם ב-2000 בכ-130 מיליון מארק. גלעד שילם 10 מיליון מארק עבור החברה, הנחשבת לאחת הגדולות בגרמניה בתחום רכיבי האלקטרוניקה ומוצרי האודיו. באחרונה, הקים גלעד שני מרכזי ענק של נדיס בסין ובהונג קונג.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully